Dzisiaj jest Niedziela 22 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

6 sierpnia - data, którą warto zapamiętać

W minionym tygodniu w Knurowie gościł Lech Piasecki. Z mistrzem świata amatorów w kolarstwie szosowym spotkali się zastępca prezydenta Knurowa - Piotr Surówka i sekretarz miasta - Piotr Dudło.
 
Nie trudno nie zorientować się, że tematem spotkania w Urzędzie Miasta był zbliżający się wielkimi krokami Tour de Pologne. W tym miejscu warto przypomnieć, że rok temu Knurów po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii wyścigu znalazł się na mapie miast, które gościły peleton. W tym roku stanie się to po raz drugi. 

- Po ubiegłorocznych doświadczeniach i dobrych opiniach, jakie docierały do nas od mieszkańców, zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy z organizatorami tego prestiżowego wyścigu kolarskiego - mówi Piotr Surówka, zastępca prezydenta Knurowa. - Nie ukrywam, że mamy nowy pomysł na oprawę tego wydarzenia i oprócz standardowych atrakcji dla najmłodszych, spróbujemy zachęcić całe rodziny do rekreacji na rowerze. 

Z ust byłego mistrza Lecha Piaseckiego usłyszeliśmy, że Knurów znalazł się na mapie 3. etapu. 

- W ubiegłym roku wasze miasto było na mapie najdłuższego 4. etapu z Zawiercia do Zabrza, który liczył aż 238 km. W tym roku będzie to 3. etap z Chorzowa do Zabrza. Kolarze mieć będą do pokonania około 160 km, od startu przy Stadionie Śląskim w Chorzowie do mety przy Arenie Zabrze. Etap ten zaplanowany jest na 6 sierpnia, a trasa przebiegać będzie przez takie miasta jak wspomniany Chorzów, Rudę Śląską, Orzesze, Żory, Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Knurów i Zabrze. 

Wiele wskazuje na to, że podobnie, jak przed rokiem, w Knurowie rozegrana zostanie premia. Gdzie będzie usytuowana? Wszystko przemawia za ulicą Kosmonautów, gdzie znajduje się prosty odcinek trasy, a wokół niej może się zgromadzić wielu kibiców. 

- Ubiegłoroczny etap pokazał, że to dobre miejsce nie tylko na rozegranie premii, ale i zorganizowanie imprez towarzyszących na tamtejszych obiektach szkolnych - to jeszcze raz Piotr Surówka. - Zastanawiamy się, czy nie zmienić kierunku przejazdu peletonu. W tamtym roku kolarze wjeżdżali w ulicę Kosmonautów z ulicy Szpitalnej, a w tym roku być może pojadą w odwrotnym kierunku, a więc na Kosmonautów wjadą z ulicy 1 Maja. 

Jeżeli ta opcja przebiegu trasy zwycięży to kolarze ze Szczygłowic pojadą ulicami Niepodległości, 1 Maja, Kosmonautów, Szpitalną i 26 Stycznia. 
PiSk / Foto: Piotr Skorupa

Galeria

wstecz