Dzisiaj jest Niedziela 22 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

600 zł za papierosy

Strażnicy miejski ukrócili niecny proceder. – Na jednym ze stoisk na targowisku sprzedawano nieletnim papierosy na sztuki – wyjaśnia Andrzej Daroń, komendant Straży Miejskiej w Knurowie
Pewnego marcowego dnia Straż Miejska otrzymała wiadomość od zaniepokojonej mieszkanki Knurowa.
- Na miejskim targowisku małolaty notorycznie kupują papierosy na sztuki – pisała knurowianka. – Widziałam, jak handlujący im je sprzedaje. Zdarza się to najczęściej przed godziną 8 rano, kiedy dzieci idą do szkoły. Sama mam gimnazjalistkę w domu i nie chciałabym, aby miała dostęp do papierosów. Proszę o interwencję.
Tego samego dnia patrol SM odwiedził wskazany punkt. Oczywiście wtedy nie stwierdzono nieprawidłowości. Brakowało jedynie tabliczki o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom nieletnim. Sprzedawca został pouczony. 
Funkcjonariusze nie uwierzyli w niewinność handlującego – rozpoczęli obserwację stoiska. Dzień później, 16 marca, operator monitoringu zauważył nieletniego, który kręcił się obok sklepiku. Chłopak bez problemu kupił papierosy. W obliczu mocnych dowodów zarówno sprzedawca przyznał się do winy, jak i nieletni potwierdził, gdzie kupił papierosy. 
- Sprzedawca otrzymał dwa mandaty karne: 500 zł na sprzedaż nieletnim oraz 100 zł za sprzedaż papierosów luzem bez opakowania – informuje komendant Daroń.  - W dalszym ciągu obserwujemy miejsca sprzedaży wyrobów tytoniowych.  
Sprawą nieletniego zajmie się policja. 
jb

Galeria

wstecz