Dzisiaj jest Wtorek 20 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Aleja Platanów coraz bliżej

Miasto postanowiło wybudować chodnik i ścieżkę rowerową, biegnące od ul. 1 Maja do ul. Szpitalnej, a także mini plac zabaw. Budowlańcy uwijają się jak w ukropie, by jak najszybciej udostępnić je mieszkańcom...
Alejka będzie mieć ponad 900 metrów długości. Jeden z pasów będzie przeznaczony dla rowerzystów, z drugiego korzystać będą piesi. Na wysokości żłobka powstanie też plac zabaw. Trasę oświetlą energooszczędne lampy. 
Z budową wiążą się utrudnienia, bowiem został rozebrany stary chodnik łączący ulice Lotników i Ułanów. Dlatego uczniowie z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9 musieli zmienić przyzwyczajenia i dla własnego bezpieczeństwa wybrać inną drogę do placówki.
- Codziennie musimy nadkładać drogi, żeby dostać się z domu do szkoły i z powrotem – żali się matka oczekująca przed „Dziewiątką” na córkę z pierwszej klasy. 
Pan Andrzej widzi to inaczej: - Nie ma co narzekać, tylko przeczekać. Wielkiej krzywdy nikt nie ponosi. Jak się chce coś mieć ładnego, to odrobinę cierpliwości trzeba z siebie wydusić.
- Bardzo dobry pomysł z tą alejką – nie ma wątpliwości starszy pan. Jak mówi, dopinguje budowlańcom dzień w dzień. – Chyba każdy chce, żeby jego miasto ładniało...
Wykonawca ma niespełna miesiąc na wybudowanie 911 metrów chodnika i ścieżki rowerowej (o szerokości po 2,5 m – chodnik z kostki, ścieżka z betonu asfaltowego). Trakt oświetli ponad 50 lamp. Wzdłuż ścieżki zostaną posadzone drzewa i krzewy, m.in. platany, derenie, irgi i trzmielina. Z myślą o chcących odpocząć spacerowiczach zostaną zamontowane ławki. Dzieciom z pewnością spodoba się nowy plac zabaw – z torem przeszkód, labiryntem, równoważnią, bujakami i gumowymi figurkami. Plac zabaw stanie vis-à-vis placu 700-lecia, w bliskim sąsiedztwie żłobka.Koszt inwestycji to prawie 2,4 mln zł. 
Roboty trwają. Co chwilę ktoś przystaje, by na własne oczy zobaczyć, jak się posuwają. Każdy liczy, przyniosą oczekiwany efekt. Prawdopodobnie w tym miesiącu będzie się można o tym przekonać. 
/pg, bw/
Foto: Bogusław Wilk

wstecz