Dzisiaj jest Środa 21 lutego 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Bez kontraktu było trudno

Szpital chirurgii małoinwazyjnej w Nieborowicach dobrych kilu miesięcy jest zamknięty. – Niby dobrze prosperował, a tu nagle wszystko stanęło– dziwią się okoliczni mieszkańcy 
Nowoczesna placówka została otwarta wiosną 2015 roku. – To ma być szpital, gdzie do pacjenta podchodzi się kompleksowo –  mówił wówczas Roman Gnot prezes zarządu Advancemed sp. z o.o., operatora szpitala. – Cała diagnostyka ma być w jednym miejscu, zaś po zabiegach leczenie pacjenta mają prowadzić ci sami, znający go lekarze.
Oferta była szeroka kilkanaście poradni specjalistycznych, do tego kilka pracowni diagnostycznych, a w szpitalu 60 łóżek w jedno- i dwuosobowych salach. Placówka rozpoczynała działalność na warunkach komercyjnych, jednak od początku mówiło się o nadziejach na kontrakt z NFZ. Niestety, nie udało się go zdobyć.
- Z wielkim trudem z dnia na dzień staramy się przetrwać bez kontraktu z NFZ – pisał prezes Roman Gnot na jednym z portali medycznych w 2016 roku. – Potężna grupa pacjentów czeka na nasze usługi, jednak nie stać ich na leczenie odpłatne.

Więcej w aktualnym wydaniu
wstecz