Dzisiaj jest Wtorek 20 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Bohaterowie zostali uczczeni

Złożeniem kwiatów, zapaleniem zniczy, modlitwą i chwilą zadumy została uczczona pamięć bohaterów, którzy poświęcili życie dla ojczyzny. W uroczystości w Knurowie uczestniczył wojewoda śląski
- W przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, jak każdego roku, chciałbym oddać hołd pamięci naszych Wielkich Rodaków, zasłużonych walką o suwerenność i niepodległość – czytamy w piśmie wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka do prezydenta Knurowa Adama Ramsa, które dotarło do magistratu w minionym tygodniu. Wojewoda proponuje wspólne złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie zbiorowym wojennym powstańców śląskich na cmentarzu przy ul. 1 Maja.
Słowa zmieniły się w czyny w poniedziałkowe popołudnie. Wiązanki kwiatów i zapalone znicze na mogile złożyli wojewoda Wieczorek i dyrektor generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Adam Ostalecki. Hołd bohaterom oddali starosta gliwicki Waldemar Dombek, wicestarosta Ewa Jurczyga, zastępcy prezydenta Knurowa Barbara Zwierzyńska i Piotr Surówka, sekretarz miasta Piotr Dudło, przewodniczący Rady Miasta Knurów Tomasz Rzepa, wiceprzewodniczący Jerzy Pach, radny powiatowy Włodzimierz Gwiżdż. Salutując cześć poległym oddali wojskowi, głowy pochylili przedstawiciele oświaty, organizacji społecznych, młodzi mieszkańcy Knurowa. Honorową wartę wystawili uczniowie klasy mundurowej ZSZ nr 2, asysty udzielili harcerze. Krótką modlitwę zaintonował ks. Piotr Larysz. 
- Wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze – podkreślał wojewoda Wieczorek. – Pamiętajmy o tym, w pamięci mając tych, którzy w godzinie próby nie wahali się poświęcić życia, dla ojczyzny...
Najbliższą okazją do okazania czci bohaterom będzie Dzień Niepodległości. W Knurowie uroczystości odbędą się przed pomnikiem powstańców śląskich przy ul. Dworcowej (szczegóły na plakacie obok). 
/bw/
Foto: Bogusław Wilk

Galeria

wstecz