Dzisiaj jest Wtorek 20 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Był po służbie. Zatrzymał dwóch złodziei

Policjant z gliwickiej komendy interweniował w czasie wolnym od służby: zajechał drogę uciekinierom, zatrzymał ich, a następnie przekazał swoim kolegom mundurowym. Skradziony łup trafił już do właścicielki
W sobotę, 4 listopada, około godziny 14.00 policjant z gliwickiej drogówki, jadąc samochodem w czasie wolnym od służby, najpierw usłyszał wołanie. Widok biegnących ludzi, w tym mężczyzny w uniformie kucharza, wydał mu się co najmniej podejrzany, zwłaszcza że dwaj uciekinierzy odwracali się. Funkcjonariusz zapytał, co się stało, po czym ruszył w pościg. 
W rejonie ulicy Pod Murami zatrzymał auto i stanął na drodze uciekinierom, by okazać zaskoczonym rabusiom legitymację policyjną. Równocześnie powiadomił telefonicznie o zdarzeniu dyżurnego komendy. Na miejsce przybył radiowóz. Zatrzymani podejrzani zostali przewiezieni do komisariatu. Przy jednym z nich znaleziono telefon komórkowy należący do pracownicy pizzerii. Jak się okazało, kilkanaście minut wcześniej mężczyźni zamówili pizzę, po czym jeden z nich wykorzystał moment nieuwagi personelu i skradł telefon. Potem obaj panowie szybko opuścili lokal. 
Zatrzymani, to 31- i 29-latek z okolic Knurowa.
Skradziony telefon wartości ponad 1000 zł wrócił do właścicielki. Za przestępstwo kradzieży grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 
oprac. /g/
wstecz