Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Cel: olimpiada

26 stycznia w kalendarzu Damiana Durkacza różnił się od innych dni. Przed południem brązowy medalista Mistrzostw Europy stawił się w gabinecie prezydenta Knurowa, Adama Ramsa. Z kolei wieczorem bawił się na swojej studniówce.
- To miłe przerywniki pomiędzy treningami, bo akurat przygotowuję się do wyjazdu do Norwegii, gdzie stoczę swoją kolejną walkę w reprezentacji Polski - powiedział nam Damian Durkacz. 

Prezydent Adam Rams wraz ze swoim zastępcą - Piotrem Surówką zaprosili młodego pięściarza, by pogratulować mu udanych startów w minionym roku, które zostały zwieńczone medalem mistrzostw Starego Kontynentu. 

- Muszę się wam przyznać, że jako młody chłopak też chciałem zostać pięściarzem - wspominał prezydent. - Moja mama była temu przeciwna, a dzięki ojcu zostałem kibicem. Zarówno piłki nożnej, jak i boksu. Doskonale pamiętam, jak jeździłem do Szczygłowic, gdzie w kopalnianej cechowni odbywały się mecze bokserskie, w których występował mój rówieśnik, a dzisiaj trener Ireneusz Przywara. 

Ów szkoleniowiec od kilku już lat pracuje z Damianem Durkaczem i również był zaproszony przez prezydenta, jednak jego nieobecność usprawiedliwiał założyciel Spartana, trener i pedagog w jednej osobie, Sławomir Tokarz. 

- Ireneusz Przywara stworzył z Damianem Durkaczem dobrze rozumiejący się duet i dzięki tej współpracy realnie myślimy dzisiaj o kolejnych sukcesach i występie Damiana na olimpiadzie w Tokio w 2020 roku - akcentował Sławomir Tokarz. 

Boks jako dyscyplina olimpijska od wielu lat nie potrafi wygrzebać się z kryzysu. Na dobre zapomnieliśmy już jak „smakuje” olimpijski medal. Brak sukcesów w najbardziej prestiżowych imprezach nie zniechęca jednak trenerów do wytężonej pracy. W wielu ośrodkach ta praca przynosi zamierzony efekt. Przykładem może być nie tylko Damian Durkacz, ale i Garda Gierałtowice. Klub ten został sklasyfikowany na drugim miejscu w rankingu Śląskiego Związku Bokserskiego za 2017 rok. Lepszy od Gardy był tylko JKB Jawor Team Jaworzno. 
W tej samej klasyfikacji Spartan Knurów zajął 15. miejsce, z kolei BKS Concordia Knurów uplasowała się na pozycji 16 (ranking objął 32 kluby). 
Skoro piszemy o klasyfikacjach za ubiegły rok to warto wspomnieć, że serwis polskiboks.pl uznał Damiana Durkacza za najlepszego juniora. 
PiSk / Foto: Piotr Skorupa

Galeria

wstecz