Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Chciała baba Mac

To już pewne: w Knurowie powstaje restauracja McDonald’s
Gdy w styczniu 2017 roku po mieście rozniosła się pogłoska o budowie restauracji znanej amerykańskiej sieci szybkiej obsługi, mało kto w nią uwierzył. Nieoficjalną informację zweryfikowaliśmy u źródła - w siedzibie McDonald’s Polska.
- Pragnę potwierdzić, że podejmujemy działania zmierzające do pozyskania na terenie Knurowa działki pod budowę restauracji naszej sieci – poinformował wówczas Przegląd Dominik Szulowski z biura prasowego sieci. - Na tę chwilę to jednak wszystko, co możemy podać.
Na początku listopada wysłaliśmy rzecznikowi pytania o datę rozpoczęcia budowy, otwarcie, planowaną liczbę zatrudnionych osób oraz czynniki, które przesądziły o wybraniu Knurowa na lokalizację restauracji. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi.  
Dzisiaj wiemy trochę więcej: 10  listopada Starostwo Powiatowe w Gliwicach wydało pozwolenie na budowę restauracji McDonald’s w Knurowie przy centrum handlowym „Stara Cegielnia”. Prace ruszyły kilka dni temu.
 Jak będzie wyglądał knurowski obiekt? Pewnie tak, jak większość restauracji McDonald’s. Pod względem wystroju firma stawia na jasne i przytulne wnętrza, w których dominuje żółć, biel, głęboka zieleń oraz kolory drewna i kamienia. Obok restauracji zaplanowano budowę ogrodzonego tarasu wraz z urządzeniami rekreacyjnymi oraz niewielkiego parkingu. Według danych sieci McDonald’s Polska koszt budowy jednego lokalu to około 7 mln złotych.
jb, bw

Foto: Tomasz Czarnecki

Galeria

wstecz