Dzisiaj jest Poniedziałek 23 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Co przykuło uwagę internautów?

Jak podsumować ubiegły rok? Zamiast wróżyć z fusów, zajrzeliśmy do statystyk naszej strony internetowej, by dowiedzieć się, które z artykułów cieszyły się największym zainteresowaniem w 2017 roku

Kolejny raz potwierdziło się, że złe wiadomości szybko się rozchodzą. Tak było z informacją o śmierci Nikoli Miecznikowskiej. Kilkulatka ze Stanicy walczyła z rakiem z całych sił, choć jej malutki organizm coraz trudniej się regenerował. Wielu włączyło się w bezinteresowną zbiórkę na leczenie dziewczynki, wielu też nie mogło później uwierzyć w przedwczesne odejście dziewczynki.
Ilu osobom Ewa Gattner z Knurowa musiała zajść za skórę? Pewnie wielu, skoro wystawiony za nią list gończy był drugim w 2017 roku najczęściej czytanym i udostępnianym artykułem na naszej stronie. 
Najniższe miejsce na podium zajął wywiad z Krzysztofem Arabskim, nowym ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala w Knurowie. Jak nie trudno się domyśleć, to głównie zasługa jego zadowolonych pacjentek, które nie szczędziły w komentarzach ciepłych słów.
Tuż za podium znalazł się artykuł o ciężkim wypadku w Ruchu Knurów KWK "Knurów-Szczygłowice", w którym ucierpiał 33-letni kombajnista, doznając złamania kręgosłupa.
W rankingu nie mogło zabraknąć emocji sportowych. Największe w 2017 roku towarzyszyły decyzji zarządu Klubu Sportowego Concordia Knurów o nieprzystąpieniu zespołu seniorów do rozgrywek Haiz 4. ligi. 
Tylko nieco mniej odsłon miał news o tym, że górniczy emeryci otrzymają rekompensatę za deputat węglowy. Dodajmy, że na naszych łamach od początku informowaliśmy o poszczególnych etapach batalii o przywrócenie przywileju. O tym, że były to poczytne i oczekiwane przez Czytelników artykuły, świadczyły liczne głosy docierające do redakcji. Pozostając w tematyce górnictwa dodajmy, że ostrzeżenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej o naciągaczach, oferujących odpłatną pomoc w celu uzyskania rekompensaty, zajęło w naszym rankingu 9. miejsce.
Na szóstej pozycji uplasowała się relacja ze uroczystości, w trakcie której osiem nauczycielek z knurowskich szkół i przedszkoli odebrało awans na nauczyciela mianowanego.
W erze dronów każdy może pstrykać zdjęcia z lotu ptaka. 22 lat temu było to możliwe wyłącznie dzięki uprzejmości gliwickiego aeroklubu. Nie przypuszczaliśmy, że galeria lotniczych zdjęć Knurowa z 1996 roku będzie się cieszyć aż takim zainteresowaniem (8. miejsce w rankingu).
Dziesiątkę najpopularniejszych wiadomości z 2017 roku zamyka relacja z nocnej akcji pożarowej w wieżowcu przy ul. Łokietka. Ogień strawił wówczas mieszkanie na X piętrze. Niestety, z lokalu nie udało się uratować 45-letniego mężczyzny.
Co przyniesie 2018 rok? Konia z rzędem temu, kto już dziś to wie. My możemy jedynie obiecać, że będziemy na bieżąco o tym informować na łamach Przeglądu Lokalnego i na stronie www.przegladlokalny.eu
/g/

wstecz