Dzisiaj jest Niedziela 17 grudnia 2017
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Czwarte złoto z rzędu Damiana Durkacza

Dwa medale - złoty Damiana Durkacza ze Spartana Knurów i brąz Marcina Trybalskiego z Gardy Gierałtowice - to dorobek naszych zawodników w bokserskich mistrzostwach Polski juniorów.
W pierwszym dniu czempionatu Damian Durkacz (waga 60 kg) już w I rundzie pokonał Łukasza Bobrzyńskiego (Beniaminek Starogard Gdański). Kolejne walki odbyły się na pełnym dystansie, ale sędziowie nie mieli problemu wytypować zwycięzcę, bowiem za każdym razem zgodnie punktowali 5:0 dla knurowianina. W ćwierćfinale Damian Durkacz pokonał Jakuba Waszkiewicza (Victoria Ostrołęka), w półfinale wygrał z Armanem Dabahyanem (Zawisza Bydgoszcz), a w finale nie dał szans Bartłomiejowi Przybyle (Jawor Team Jaworzno).
To czwarty z rzędu tytuł mistrzowski Damiana Durkacza!

Występujący w wadze 81 kg Marcin Trybalski marsz po medal mistrzostw Polski rozpoczął od pokonania na punkty 4:1 Krystiana Cieślika (Prosna Kalisz), by w ćwierćfinale jednogłośnie zwyciężyć Wiktora Rotmańskiego (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). W walce, której stawką był awans do finału, podopieczny Adama Spiechy uległ 0:5 Konradowi Kaczmarkiewiczowi (Sako Gdańsk) i musiał się zadowolić brązowym medalem.

W wadze 69 kg Remigiusz Skoczyński z klubu z Gierałtowic na „dzień dobry” jednogłośnie wypunktował Kamila Kurdziela (Boxing Tarnów), natomiast w ćwierćfinale przegrał 0:5 z Nikodemem Chilewskim (Beniaminek Starogard Gdański).

Kolejni zawodnicy Gardy - Tomasz Otworowski (waga 75 kg) i Patryk Szeszko (waga 91 kg) przegrali swoje pierwsze pojedynki. Pierwszy z nich z Maciejem Kielarem (Ring Busko Zdrój), a drugi z Patrykiem Wardynem (Boxing Chojnice).

W klasyfikacji klubowej wygrał BKS Skorpion Szczecin (51 pkt) przed JKB Jawor Team Jaworzno (43 pkt) i KS PACO Lublin (40 pkt). Garda Gierałtowice została sklasyfikowana na 10. pozycji, a Spartan Knurów na 25.

W klubowej klasyfikacji medalowej również wygrał Skorpion przed Jawor Team, ale na trzecim miejscu uplasował się bydgoski Zawisza. Spartan zajął miejsce 5., a Garda - 25.

W punktacji Okręgowych Związków Bokserskich zwyciężył Śląsk (125 pkt).
PiSk / Foto: Spartan / Garda