Dzisiaj jest Wtorek 20 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Dawid dziękuje i do przodu

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni za nakrętki, darowizny, 1 % i wszelką pomoc dla Dawida – mówi Małgorzata Kilian, mama 17-latka cierpiącego na zespół Westa
Knurowianie znają Dawida nie od dziś. Patrząc na tego pogodnego chłopca, trudno dojrzeć wyraz cierpienia, które towarzyszy mu od urodzenia. Nastolatek żyje z zespołem Westa, czyli niemowlęcą encefalopatią padaczkową z hipsarytmią. Przed laty państwo Kilianowie usłyszeli od lekarzy, że Dawid najprawdopodobniej będzie na stałe przykuty do łóżka. Nie poddali się tej wizji, walcząc, by syn był sprawny, na ile to możliwe. 
Rehabilitacja Dawida jest możliwa dzięki temu, że od lat znajdują się darczyńcy, którzy go wspierają. – Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie poprzez 1 procent z podatku – mówi Małgorzata Kilian. – To wspaniałe, że możemy liczyć na pomoc. Mobilizacja jest bardzo duża. Ludzie wspierają nas też na inne sposoby: poprzez darowizny albo zbierając nakrętki. Wszystkim jesteśmy bardzo wdzięczni.
Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, ciągłej rehabilitacji, a także uporowi własnemu i bliskich, Dawid chodzi. Ilość jego ataków zmniejszyła się; ostatnio jest ich średnio 5-10 w ciągu dnia (dawniej bywało i po 30). Jak zapewniają najbliżsi, chłopak się nie poddaje. Jest bardzo aktywny, interesuje się wszystkim. Nie tylko nie traci posiadanych umiejętności, ale też nabywa nowe. I wie, czego chce. 
- Nie poddaje się. To on jest motorem, przez cały czas walczy, a my razem z nim – mówi mama Dawida. – Skoro on nie okazuje bólu – a wiemy, że cierpi – to my też zaciskamy zęby... i do przodu. 
Pomoc dla Dawida jest w dalszym ciągu potrzebna. Na wiosnę knurowianin będzie miał 18 lat. Wraz z osiągnięciem pełnoletniości skończy się prawo do darmowej rehabilitacji. 
MiNa

Dawida można wspomóc 1 % podatku podczas wypełniania PIT-u, zbierając nakrętki kontakt przez: http://www.facebook.com/DawidKilian2000/), albo wpłacając dowolną kwotę na konto: Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01 - 685 Warszawa; Alior Bank, nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615; z dopiskiem : 2944 KILIAN DAWID RAFAŁ - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Galeria

wstecz