Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Festyn na Górce - atrakcji było co niemiara

Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem militariów, pokazów służb mundurowych, sportów walki, akcji gaśniczych, muzyki i tańca. Wszystko po to, by zebrać pieniądze na wypoczynek dzieci z najuboższych rodzin z Knurowa
Festyn charytatywny "Na Górce" to wspólne przedsięwzięcie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, Polskiego Czerwonego Krzyża i Klubu Sportowego Spartan. Wsparli je Urząd Miasta w Knurowie i Starostwo Powiatowe. Efekt? Przerósł najśmielsze oczekiwania. Największą frajdę miały dzieci. Dla nich OSP Knurów przygotowała tor przeszkód, PCK Knurów prowadził pokaz I pomocy przedmedycznej, a cukierenka Bake Off - Ale ciacho serwowała pyszności z niespodziankami.
Kto chciał, mógł posilić się żołnierską grochówką lub kiełbasą z grilla. Podczas gdy kolejka ustawiała się do znakowania rowerów przez Straż Miejską, na scenie festyn otwierali gospodarze: dyrektorzy ZSZ nr 2 w Knurowie Grażyna Dąbrowska i Jacek Czapkiewicz, wicestarosta gliwicki Ewa Jurczyga, prezes PCK Knurów Janusz Sacha i nauczyciele Katarzyna Szwarczyńska i Sławomir Tokarz.
Atrakcji było co niemiara: strzelnica, strefa wellness, koncerty Time to Go i The Last Room, prezentacja sprzętu ratowniczego, pokazy gaśnicze, ekstremalny tor przeszkód, pokazy motocyklowe, musztra paradna i konna.
Zapraszamy do fotorelacji. Więcej o festynie w czwartkowym wydaniu PL
Foto: Paweł Gradek

Galeria

wstecz