Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Froty król wkracza do akcji

On jest jak Herkules. Każdy może, może mu ulec - śpiewa grupa MINT. z Knurowa. Po przeróbce "Miro Maro" Cyber Mariana szykuje się kolejny hit!
Nie wiadomo, jakie moce strąciły piosenkę "Herkules" na dno szuflady wytwórni MINT.Records na 30 lat. Na szczęście dzięki sentymentowi do lat 80. i superbohaterów, hymn na cześć boskich siłaczy w końcu ma szansę stać się hitem. I to na potęgę posępnego czerepu...
Do piosenki, a jakże, powstał teledysk, w którym gościnnie jako tytułowy Herkules wystąpił youtuber Wojtek Szumański.
Najnowszy klip MINT., stylizowany na lata 80., wygląda jakby jakimś cudem ocalał na kasecie vhs. Mamy więc chórek niczym z katalogów Quelle, Herkulesa - króla froty z fryzurą Limahl'a, klimat osiedlowej siłowni (Eugen) i finał budzący skojarzenia z teledyskiem Erica Prydz'a "Call On Me".
Dowcipny tekst i chwytliwy refren to zasługa Dominiki Skoczylas, Daniela Grychtoła i Karola Papały. Warto dodać, że ostatni z nich odpowiadał za scenariusz, reżyserię i montaż. Ponadto Karol raz jeszcze wcielił się w rolę Mira Maro, znanego z poprzedniego teledysku MINT.
Jeśli po obejrzeniu "Herkulesa" zatęsknicie za kreszowym dresem czy getrami z lycry, Dominika, Daniel i Karol mają dla was dobrą wiadomość: kolejne klipy w klimacie lat 80. już się kręcą.
/pg/

wstecz