Dzisiaj jest Wtorek 23 stycznia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Gościnni gospodarze

W kolejnym Turnieju Skata Sportowego o Puchar Starosty Gliwickiego wystąpiło 88 zawodników. I to nie tylko z powiatu gliwickiego, czego dowodem jest zwycięzca tych rozgrywek - Piotr Grzywczak z Zabrza.
Turniej ma swoją wieloletnią tradycję, a o puchar starosty rywalizowano po raz 14. Jego pomysłodawca - Winfryd Ficoń najpierw zapraszał „szkaciorzy” do Pilchowic, tym razem kilkadziesiąt stolików rozstawiono w remizie OSP w Przyszowicach.
Po kilkugodzinnych zmaganiach ze zwycięstwa mógł się cieszyć wspomniany Piotr Grzywczak, na drugim miejscu uplasował się Piotr Klima z Zabrza, a na trzecim - Krzysztof Noga z Łazisk Górnych. Kolejne lokaty zajęli: 4. Henryk Sikora z Bytomia, 5. Krzysztof Pilny z Gierałtowic, 6. Grzegorz Kolonko z Łazisk Górnych.
Najlepszym zawodnikiem z powiatu gliwickiego został Krzysztof Pilny, nagrodę dla najstarszego uczestnika rozgrywek odebrał Jan Adamski (rocznik 1929), a klasyfikację drużynową wygrały Gierałtowice przed Rudzińcem i Pilchowicami.
Uczestnikom turnieju kibicował starosta gliwicki Waldemar Dombek wraz z Joachimem Bargielem (wójt Gminy Gierałtowice) i Andrzejem Frejno (wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego). Arbitrem głównym był Tadeusz Żogała, a sędzią turnieju - Janusz Papkala.
PiSk / Foto: starostwo.gliwice.pl