Dzisiaj jest Poniedziałek 23 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu
Marcin Polak podsumował rok 2017 i przedstawił plany na rok bieżący

Jedna siła, ten sam cel...

Restauracja „Zielony Ogród” była miejscem, gdzie noworoczne życzenia składały sobie osoby związane z Akademią Piłki Nożnej. 

Z hymnem Ligi Mistrzów w tle
W 11-letniej historii APN to było chyba spotkanie noworoczne zorganizowane z największym rozmachem. A zaczęło się od przedstawienia Marcina Polaka, który będzie pomagał w prowadzeniu Akademii kierownikowi - Arturowi Litwinowi i koordynatorowi do spraw sportowych - Dawidowi Dybcio. 
Pan Marcin podsumował minione dwanaście miesięcy, opowiedział o wdrażanym programie ProTraiUp i planach na rok 2018, gdy nagle zadzwonił jeden z telefonów i rozległ się hymn Ligi Mistrzów... 
Te elitarne rozgrywki są zapewne marzeniem wielu wychowanków APN i niewykluczone, że knurowski klub doczeka się swojego zawodnika w Champions League. Szlak przetarł już przecież Jerzy Dudek.

Osobowość Podokręgu Zabrze
A propos Jerzego Dudka. W maju ubiegłego roku były bramkarz został wyróżniony tytułem Osobowość Podokręgu Zabrze. W ubiegłym tygodniu wiceprezes Podokręgu Zabrze - Tomasz Kulczycki wręczył identyczną paterę Marcinowi Broszowi, założycielowi APN. 
- Marcin Brosz jest nietuzinkowym człowiekiem. Nie tylko trenerem, ale przede wszystkim człowiekiem. Ma w sobie to coś, co pozwala mu odnosić sukcesy na wielu płaszczyznach. Ciesząc się, że mamy w naszym Podokręgu tak wspaniałą osobę, z przyjemnością wręczyłem mu okolicznościową paterę, życząc dalszych sukcesów - powiedział nam Tomasz Kulczycki. 
Przypomnijmy, że Marcin Brosz osiąga w naszym regionie znaczące wyniki. Z Piastem Gliwice najpierw awansował do ekstraklasy, a następnie osiągnął historyczny sukces w postaci awansu do eliminacji Ligi Europy. Z Górnikiem Zabrze w spektakularny sposób wrócił do ekstraklasy, Trójkolorowi są obecnie rewelacją rozgrywek, a ponadto Marcin Brosz już doprowadził swych podopiecznych do półfinału Pucharu Polski. No i trzeba pamiętać, że jest „ojcem” knurowskiej Akademii Piłki Nożnej. 
To wszystko pokazuje, że tytuł Osobowości Podokręgu Zabrze trafił w odpowiednie ręce. 

Problemy? Kto ich nie ma? 
Jedna siła, ten sam cel, wspólna walka - APN. Tak brzmi jedno z haseł knurowskiej Akademii. - To nie jest tak, że my nie mamy problemów. Mamy, tak jak każdy, kto podejmuje wyzwania. Mamy też wiele oddanych osób, które są z Akademią na dobre, i na złe. I to dzięki nim możemy od 11 lat sprawiać radość najmłodszym, którzy poprzez piłkę nożną chcą się rozwijać i mają marzenia, które krok po kroku mogą realizować - mówi Marcin Brosz. - Cieszę się, że nie tylko we własnym, klubowym gronie możemy się spotkać i życzyć sobie dobrego 2018 roku. Dziękuję, że na nasze zaproszenie odpowiedziało wiele osób, łącznie z zastępcą prezydenta Knurowa Piotrem Surówką, a także prezesami i przedstawicielami firm oraz instytucji wspomagających naszą działalność. Chcę również podkreślić, że mamy w Knurowie bardzo dobrą bazę treningową. Ona nie tylko jest, ale przede wszystkim tętni życiem. I na zakończenie ukłony pod adresem rodziców naszych podopiecznych i sponsorów, którzy doceniają to, co robimy i gdy zwrócimy się do nich z prośbą to zawsze pomogą. 

Wisienka na torcie 
Dobrą bazę treningową docenia nie tylko Marcin Brosz, który od lat pracuje w o wiele większych od Knurowa miastach i doskonale wie, z jakimi problemami borykają się tam kluby piłkarskie. Teraz - w okresie zimowego okresu przygotowawczego - najlepiej to widać, gdy przechodzi się obok kompleksu boisk. Sparingi rozgrywają tam przecież nawet kluby ekstraklasy. 
- Cieszę się, że nasz pomysł na stworzenie kompleksu treningowego znakomicie wpisał się nie tylko w projekt miasta dotyczący inwestycji sportowo-rekreacyjnych, ale również trafił w potrzeby klubów szkolących dzieci i młodzież - to słowa Piotra Surówki, zastępcy prezydenta Knurowa. - Teraz czeka nas kolejna inwestycja, która pomoże w podnoszeniu sportowych umiejętności. Mam na myśli budowę hali, która sąsiadować będzie z kompleksem boisk i stanowić będzie uzupełnienie istniejącej już bazy szkoleniowej.
Wracając do dzisiejszego spotkania, na ręce Marcina Brosza składam podziękowania za dotychczasową działalność w APN-ie oraz wyniki osiągane wraz z piłkarzami Górnika Zabrze. I życzę sukcesów w nowym roku. 
Nie da się ukryć, że powstanie hali przy popularnym „Orliku” rzeczywiście może być tak zwaną wisienką na torcie. 
Piotr Skorupa / Foto: Piotr Skorupa

 

Galeria

wstecz