Dzisiaj jest Niedziela 25 lutego 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu
foto: JSW

JSW kupiła dwa samochody... elektryczne

W czerwcu spółka zakupiła dwa samochody elektryczne, którymi pracownicy przemieszczają się pomiędzy kopalniami oraz urzędami
Auta są tanie w utrzymaniu. Przejazd kosztuje kilka razy mniej niż tradycyjnym samochodem z silnikiem spalinowym – około 9 zł za 100 km. JSW jest pierwszą firmą górniczą, która zaangażowała się w propagowanie ekologicznego transportu. Na tym nie koniec...
Przed siedzibą JSW zainstalowano stację do szybkiego ładowania. Z ładowarki skorzystały już pierwsze osoby. 
- To bardzo wygodne, podłączam samochód do stacji ładowania i idę na rozmowy biznesowe. Po powrocie odpinam wtyczkę i wracam samochodem do swojej  firmy - mówi Jarosław Jarzyna, jeden ze śląskich biznesmenów, który przyjechał do Jastrzębskiej Spółki Węglowej w interesach.
Do tej pory w aglomeracji śląskiej działało pięć stacji ładowania. Zlokalizowane są w: Galerii Katowickiej, na stacji paliw Orlen 3 Stawy (ul. Murckowska) w Katowicach, na Lotnisku Pyrzowice, a także w Ikea Katowice, przy salonie Nissana w Sosnowcu. Teraz doszła kolejna stacja przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju przy al. Jana Pawła II, 4. Wszystkie ładowarki są dostępne za darmo.
- Na całym świecie, również w Polsce widać rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi. Nowa stacja ładowania zainstalowana przez JSW to kolejny krok w stronę popularyzacji pojazdów elektrycznych i zwrócenia uwagi na proekologiczny aspekt transportu - powiedział Daniel Ozon, p.o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
/JSW/
wstecz