Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu
Para oczu do obsługi 24 punktów kamerowych do za mało, dlatego niebawem dyżurny Straży Miejskiej otrzyma wsparcie przeszkolonego pracownika administracji

Kamery odstraszą złodziei?

Z inicjatywy mieszkańców miejski monitoring wzbogacił się o cztery kamery, które będą strzegły bezpieczeństwa na Redynie i osiedlu Wojska Polskiego II. Na tym nie koniec...
System miejskiego monitoringu działa i sprawdza się od kilkunastu lat. W tym czasie rozrósł się do 18 punktów kamerowych, zlokalizowanych w różnych rejonach Knurowa. Sądząc po wnioskach do budżetu obywatelskiego, zapotrzebowanie na dodatkowe kamery nie maleje.
Niedawno realizacji doczekały się dwa zwycięskie projekty z I edycji budżetu obywatelskiego, dzięki którym osiedla Wojska Polskiego II (ul. Marynarzy 9 i Lotników 22) i Redyny (okolice ul. Puszkina 7 i Miejskiego Przedszkola nr 7) strzegą cztery kamery.
Mieszkańcom osiedla WP II szczególnie zależało na ukróceniu kradzieży samochodów. Monitoring w powiązaniu z wspólnymi patrolami policji i straży miejskiej ma im w tym pomóc.
Komendant Andrzej Daroń zdradził, że na tym nie koniec inwestycji w miejski monitoring, bowiem straż zakupiła kolejne dwie kamery. Pierwsza swoim zasięgiem obejmie rejon skrzyżowania ul. Niepodległości z ul. Szpitalną, a druga okolice skate parku przy ul. 1 Maja. Na razie urządzenia są w trakcie konfigurowania.
/g/

wstecz