Dzisiaj jest Niedziela 18 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Knurowska część Gwarka

Zmiana barw klubowych - to zjawisko dotyczy nie tylko seniorów. I nie jest to nowość na piłkarskim rynku. Rodzice chcąc zapewnić swoim pociechom jak najlepsze szkolenie i większe możliwości rozwoju, szukają dla nich optymalnych rozwiązań. Wielu kieruje się osiągnięciami danego klubu, kadrą szkoleniową, bazą treningową, czy współpracą na linii klub-szkoła. 
W naszym regionie czołową szkółką piłkarską był przez wiele lat Gwarek Zabrze. To tam ukształtowało się wielu późniejszych reprezentantów Polski, w tym Łukasz Piszczek. Być może właśnie przykłady Piszczka, a także Michała Probierza, Kamila Kosowskiego czy Marcina Kuźby spowodowały, że w klubie z Biskupic od lat trenują knurowianie. W bieżącym sezonie, w roczniku 2007 jest ich pięciu: obrońcy - Jakub Nowak i Karol Jagieniak, pomocnicy - Oskar Bożek i Dominik Szymański, a także napastnik Fabian Szkodny. 
Mało tego. Trenerem 10-latków jest Łukasz Porada, który kiedyś jako zawodnik był związany z Concordią, a obecnie prowadzi treningi bramkarskie w knurowskiej APN. Z kolei w roli kierownika drużyny znakomicie sprawdza się Mariusz Jagieniak. 

- Naszego kierownika cechuje zapał do pracy, entuzjazm, a przy tym skromność i pokora. Ma też niesamowite pomysły, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku klubu i sukcesów drużyny - tak Mariusza Jagieniaka charakteryzuje trener Łukasz Porada. I dodaje, że „mamą” zespołu nazywana jest Izabela Bulanda-Bożek, a rodzice całej knurowskiej piątki tworzą zgraną ekipę, która nie tylko kibicuje swoim pociechom i drużynie, ale aktywnie pomaga w organizacji turniejów oraz przeróżnych akcji społecznych.

Szkoleniowiec Gwarka podkreśla, że knurowska część jego zespołu tworzy trzon drużyny z Zabrza, walnie przyczyniając się do jej sukcesów. A te dotyczą nie tylko lokalnych rozgrywek. 

- Oprócz zmagań ligowych staramy się, by ci młodzi zawodnicy uczestniczyli w silnie obsadzonych turniejach - mówi absolwent katowickiej AWF. - Dzięki temu chłopcy mają możliwość rywalizacji z zagranicznymi klubami, takimi jak Borussia M’Gladbach, Sparta Rotterdam, czy BSV Kopenhaga. 

Knurowianie reprezentując Gwarka Zabrze kolekcjonują statuetki dla wyróżniających się zawodników w poszczególnych turniejach, a ich trener Łukasz Porada zaprasza obecnych bramkarzy, jak i tych, którzy chcą w przyszłości grać na tej pozycji, na treningi do knurowskiej APN (szczegóły znajdziecie na stronie internetowej klubu). 
PiSk / Foto: prywatne

Galeria

wstecz