Neymar i Paris Saint-Germain są odmieniane od kilkunastu dni przez wszystkie przypadki. Nie może być inaczej, skoro klub z Francji wydał na zakup Brazylijczyka - uwaga - 222 miliony euro. Jednych to bulwersuje, innych ani ziębi ani grzeje. Bo kto bogatemu zabroni? 
Cały piłkarski - i nie tylko - świat mówi o rekordowym transferze, o lukratywnej prowizji dla ojca zawodnika i o olbrzymiej ilości sprzedanych koszulek PSG z nazwiskiem najdroższego piłkarza świata. 

Z dala od jednej ze światowych stolic mody mamy do czynienia z innym transferem. Agencje o nim nie piszą, ale my nie możemy udawać, że nic się nie dzieje, bo transfer Michała Zielińskiego z Concordii Knurów do Wilków Wilcza ma swoją regionalną wartość. Klub z Knurowa co prawda nic na nim nie zarobi, a fani Wilków nie ustawiają się w kolejce po koszulki, ale... 

PSG pozyskując Neymara chce zdetronizować w piłkarskiej Europie m.in. Barcelonę, Bayern i Real. Wilki ściągając do siebie Zielińskiego chcą grać o coś więcej niż 11. miejsce wywalczone w poprzednim sezonie. A przy okazji chcą być liderem powiatu gliwickiego i po raz drugi z rzędu pokazać plecy Concordii. 

4-ligowy sezonie otwórz się.