Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Kto z naszych dostał Hanysa?

Jednym ze sposobów podkreślania odrębności Górnego Śląska jest nagradzanie tych, którzy ten Śląsk tworzą i go rozsławiają. Tegoroczny tytuł „Hanysa” otrzymali m.in. rodowity knurowianin i pierwszy wikary parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej
Tytuł i statuetkę „Hanysa” przyznaje Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Jury nagradza wybitne osobowości związane ze Śląskiem lub przez Ślązaków cenione. W tym roku „Hanysy” rozdano po raz dwudziesty drugi. 
Na uroczystej gali w rudzkim MCE prowadzonej przez Grzegorza Poloczka, pomysłodawcę wydarzenia, statuetkę wręczono m.in. Michałowi Gaszowi, knurowskiemu artyście znanemu ze współpracy z Piotrem Rubikiem, oraz ks. prałatowi Józefowi Szklorzowi.
- Ksiądz Szklorz to pierwszy wikary knurowskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej, obecnie jest proboszczem w jednym z tyskich kościołów – mówi Marek Krysiuk, uczestnik gali.
Spotkanie laureatów na jednej scenie było okazją do wspomnień. Panowie z nostalgią wracali do czasów dopiero co tworzącej się parafii i pierwszej grupy oazowej założonej przez księdza prałata. 
Oprócz knurowskich nagrodzonych statuetki otrzymali również: legendarny piłkarz Jan Furtok, chirurg Adam Maciejewski i aktorka Anna Guzik.
Jb, foto: Marek Krysiuk

Galeria

wstecz