Dzisiaj jest Środa 21 lutego 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Magiczna eko-pracownia

Wszystko jest tu nowe - sprzęt do doświadczeń  i do obserwacji w terenie, a nawet dywan (nie byle jaki, bo magiczny) – Miejska Szkoła  Podstawowa nr 7 ma zieloną pracownię

Uroczyste otwarcie wyremontowanej i bogato wyposażonej sali odbyło się we wtorek, 3 października. Wśród gości byli: prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Andrzej Pilot, zastępca prezydenta Knurowa Piotr Surówka, przedstawiciele Miejskiego Centrum Edukacji z dyrektor Anna Misiurą, koordynator projektu Magdalena Kowalska, przewodnicząca szkolnej Rady Rodziców Sylwia Gdynia i dyrektorzy knurowskich szkół. Rolę gospodarza pełniła dyrektor MSP nr 7, Danuta Pluta. 
Obecność Andrzeja Pilota była nieprzypadkowa – pracownia powstała dzięki znaczącemu dofinansowaniu z WFOŚiGW (około 30 tys. zł, zaś resztę sfinansowała gmina). 
Zielona pracownia w „Siódemce” została przygotowana pod kątem ekologiczno-przyrodniczym, ale można tu uczyć także geografii czy biologii. Nad jej powstaniem czuwała Barbara Lisowska, nauczyciel geografii i przyrody, z zamiłowania – ekolog i turystka.
Sala została wymalowana, ściany ozdabiają tapety związane z przyrodą, zaś w oknach rolety – to ze względu na największą multimedialną atrakcję pracowni, czyli magiczny dywan. To zespół czujników ruchu, do tego projektor i komputer, w który wgrane są gry edukacyjne. Na podłodze wyświetla się prostokąt – to „dywan” na którym uczniowie, w formie gry, sprawdzają wiedzę z wybranego przedmiotu (niekoniecznie przyrodniczego). Mogą zagrać w skojarzenia, karuzelę, piłkę nożną, statki... Ważna jest wiedza, ale i refleks. 

MiNa

Więcej - w najnowszym wydaniu Przeglądu Lokalnego.

Galeria

wstecz