Dzisiaj jest Niedziela 18 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Majówka z piłką po raz drugi

Zespół Dentim Clinic Katowice okazał się najlepszą drużyną rozegranego po raz drugi turnieju piłkarskiego „Majówka z piłką”. 
Tym razem kompleks boisk wielofunkcyjnych przy ul. Ułanów gościł 16 zespołów, a kilka z ich przybyło do Knurowa spoza województwa śląskiego, m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Opola czy Łodzi. Co ciekawe, w turnieju wzięła też udział kobieca drużyna Concordii Knurów. Płeć piękna nie miała wiele do powiedzenia w starciu w męskimi ekipami, ale na osłodę pozostał jej gol strzelony w swoim ostatnim meczu późniejszemu triumfatorowi imprezy. 
Wspomniana drużyna Dentimu Clinic wygrała wszystkie swoje mecze, a w finale ograła 3:1 zespół Ivetu Gliwice, w składzie którego pojawiło się kilku graczy dobrze znanych z knurowskich boisk, m.in. Łukasz Spórna, Łukasz Pilc czy Marcin Rozumek. 
Ivet przegrywał finałowy pojedynek już 0:3, ale po otrzymaniu czerwonej kartki przez jednego z rywali najpierw wykorzystał rzut karny, a potem wycofując bramkarza zagrał ostatnie 4 minuty z przewagą dwóch graczy w polu zamykając katowiczan przed własną bramką. Dentim Clinic bronił się jednak na tyle skutecznie, że nie stracił już żadnego gola, a sam był bliższy zdobycia czwartej bramki. 
Knurów reprezentowały w turnieju - oprócz wspomnianej kobiecej drużyny Concordii - ekipy Teamu Stalmet, Bud-Expert Teamu, Wezyra i Tritechu. Najlepiej spisały się dwa ostatnie zespoły docierając do ćwierćfinału. 
Najlepszym strzelcem imprezy został trzykrotny król strzelców Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej - Ariel Mnochy (Ivet), zdobywca 20 goli. 
Organizatorzy turnieju wybrali też najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika turnieju. Oba te tytuły trafiły do graczy Dentimu Clinic: Mariusza Kuchty i Marcina Rosińskiego. 
- Korzystając z okazji chciałbym na łamach Przeglądu Lokalnego podziękować za pomoc w organizacji imprezy Dyrektorowi MOSiR-u Krzysztofowi Stolarkowi, a także sponsorom, którzy wnieśli wkład w zorganizowanie przedsięwzięcia. Były to: Alfa System, Przychodnia Prognostic, Mistral, Intermarche, Stalmet, Klub Fitness NJN, Ministerstwo Śledzia i Wódki oraz FM Sport.pl - powiedział koordynator turnieju Marcin Polywka. 
Warto dodać, że pomysłodawcy imprezy planują jej powtórkę już niedługo, bo 1 lipca, tym razem w Wiśle. 

Wyniki turnieju (od ćwierćfinałów): 
Ivet Gliwice - Not 4 All Łódź 4:0
Pancom Zduny - 6. Batalion Powietrznodesantowy Gliwice 1:5 
Sengam Sport Łazy - Tritech Knurów 2:1 
Dentim Clinic Katowice - Wezyr Knurów 2:0 

- półfinały
Ivet Gliwice - 6. Batalion Powietrznodesantowy Gliwice 6:3
Sengam Sport Łazy - Dentim Clinic Katowice 1:7

- mecz o 3. miejsce
Sengam Sport Łazy - 6. Batalion Powietrznodesantowy Gliwice 1:2

finał: 
Dentim Clinic Katowice - Ivet Gliwice 3:1 

Waldemar Jachimowski / Foto: Piotr Skorupa, Waldemar Jachimowski
Galeria

wstecz