Dzisiaj jest Niedziela 25 lutego 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Medycy praktykują

Pacjenci knurowskiego szpitala nie powinni być zdziwieni widokiem młodych, niekiedy egzotycznych w lekarskich kitlach - to już czwarte z rzędu wakacje, podczas których goszczą tu studenci Kijowskiego Uniwersytetu Medycznego
Letnie praktyki to efekt współpracy knurowskiego szpitala z uczelnią zza wschodniej granicy. W tym roku pierwsza, pięcioosobowa grupa przyszłych lekarzy z Ukrainy spędziła w Knurowie lipiec. W zeszły piątek przyszedł czas na drugą turę. Wśród 14 gości z kijowskiej uczelni są nie tylko Ukraińcy, ale i osoby tak egzotycznych krajów, jak Indie, Ghana, Namibia czy Nigeria. 
Praktyka w knurowskiej lecznicy doskonale uzupełnia uniwersytecka teorię. Tu studenci mogą pełniej doświadczyć tego, co czeka ich podczas pracy w wybranym zawodzie. 
-  Asystują, przyglądają się operacjom, towarzyszą przy porannych wizytach u pacjentów, przy badaniach USG – relacjonuje Mateusz Niewdana z Działu Marketingu i Informatyki Szpitala w Knurowie. 
W tym tygodniu czeka ich też prezentacja multimedialnego stołu anatomicznego z dotykowym panelem. To sprzęt do nauki, który umożliwia bardzo dokładne przyjrzenie się każdemu szczegółowi budowy ludzkiego ciała.
Nie każdy może wyjechać na praktyki do Knurowa – to przywilej najlepszych studentów. Być może część z nich w przyszłości, po zakończeniu studiów nostryfikuje dyplomy i podejmie pracę w którymś z krajów Unii Europejskiej. Kto wie, może właśnie w Knurowie?
MiNa

Galeria

wstecz