Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Miał być KKS, jest MTS

Miejskie Towarzystwo Sportowe Knurów - tak nazywa się nowy klub, który został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. 
Kilka tygodni temu informowaliśmy, że na sportową mapę naszego miasta wpisany zostanie Knurowski Klub Sportowy Concordia, który przejmie z Klubu Sportowego Concordia sekcję piłki nożnej kobiet, a ponadto zrzeszać będzie oldbojów piłki nożnej i sekcję futsalu. 
- W czasie rejestracji klubu napotkaliśmy na problemy, bowiem KRS nie wyraził zgody na wpisanie do rejestru kolejnej Concordii - informuje nas Dariusz Szkatuła, trener piłkarskiego zespołu kobiet. - W związku z tym zrezygnowaliśmy z nazwy Knurowski Klub Sportowy Concordia i zdecydowaliśmy się założyć Miejskie Towarzystwo Sportowe Knurów. 
Przewodniczącym Zarządu MTS jest Mirosław Czech, wiceprzewodniczącymi Marek Wiercioch i Dariusz Flis, funkcję skarbnika pełni Joanna Szulc, a sekretarza - Agnieszka Fliszkiewicz. 
W minioną sobotę MTS rozegrało mecz sparingowy z Górnikiem Bobrowniki Śląskie. Spotkanie zakończyło się porażką knurowianek 1:6, a jedną bramkę dla podopiecznych Dariusza Szkatuły strzeliła Glapa. 
- Mimo wysokiej porażki jestem zadowolony z gry i kreowania akcji przez nasze bardzo młode zawodniczki - podsumowuje trener. - Mieliśmy optyczną przewagę, ale po raz kolejny zabrakło skuteczności, a bramki traciliśmy po kontratakach wyprowadzonych przez bardziej doświadczone rywalki. 
W kadrze na sobotni mecz znalazły się: Pałac, Czekała, Czerw, Glapa, Widera, Włochowicz, Fliszkiewicz, Karwot, Maciaś, Laubach, Pyka, Żmijan, Janowska, Kamińska, Ocieczek, Trąbka, Bogusławska, Matera.

Kolejny sparing MTS rozegra w piątek (9 marca) podejmując o godzinie 19.30 Polonią Bytom. 
Rozgrywki 3. ligi zostaną wznowione 25 marca. 
PiSk / Foto: Piotr Skorupa

wstecz