Dzisiaj jest Czwartek 19 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Mniej Tesco w Knurowie

Knurowski supermarket Tesco przy ul. 1 Maja znalazł się wśród 18 sklepów przewidzianych do zamknięcia ze względu na przynoszone przez nie straty
Firma poinformowała swoich pracowników o planowanych działaniach.  
- Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa, ale czasami konieczna – tłumaczy Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce, na witrynie www.tesco-polska.pl. - Teraz najważniejsze dla nas jest zapewnienie wsparcia dla pracowników, których dotyczą zmiany, w tym zaoferowanie jak największej ich liczbie alternatywnych stanowisk w pobliskich sklepach. 
Wśród wytypowanych do zamknięcia jest supermarket Tesco przy ul. 1 Maja w Knurowie. Klienci nie zrobią też zakupów m.in. w nieodległych placówkach w Gliwicach (Toszecka), Rydułtowach (Ładna), Siemianowicach Śląskich i Rudzie Śląskiej. Większość z nich pracować będzie do marca. 
W sumie pracę stracić może nawet 600 osób.
To nie pierwsza redukcja liczby marketów Tesco w Polsce. Pod koniec listopada firma poinformowała o zamiarze zamknięcia trzech placówek – w Łodzi, Tucholi i Konstantynowie Łódzkim. Miały zakończyć swoją misję na przełomie stycznia i lutego. W sumie od 2015 roku firma zamknęła 20 sklepów. 
- Kontynuujemy proces zmian w naszym biznesie, które  pozwolą nam przełożyć  poprawiające się wyniki sprzedażowe na dalszy rozwój, oparty na wyższej zyskowności – tłumaczy dyrektor Behan. - To z kolei pomoże nam w przyszłości mocniej i wydajniej inwestować w nasze koleżanki i kolegów oraz naszych klientów.
Po tych zmianach brytyjska sieć będzie mieć w Polsce nieco ponad 400 placówek. Jedna z nich znajduje się w Knurowie przy ul. Szpitalnej.
/bw/
Foto: google.pl

wstecz