Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Na pomoc Zuzi

Dziesięciolatka potrzebuje wsparcia w walce z białaczką. To dla niej w piątek, 11 maja, zostanie zorganizowany festyn przed Domem Kultury w Szczygłowicach 
Przypomnijmy. Zuzia Puk od lutego walczy z ostra białaczką. Dwa cykle chemioterapii nie pomogły. Szansą dla Zuzi jest lek nierefundowany przez NFZ, który kosztuje 35 tys. zł. Czasu jest mało – Zuzia ma go przyjąć 14 maja. Gdy lek spowoduje remisję choroby, możliwy będzie przeszczep szpiku. Sytuacja Zuzi i jej bliskich jest tym trudniejsza, że również tato dziewczynki zapadł na chorobe nowotworową. 
Apel o pomoc dla Zuzi pokazał, że chcących pomagać nie brakuje. 
W akcję pomocy zaangażowała się społeczność MSP nr 2 – szkoły, której uczennicą jest dziewczynka. Akademia Piłki Nożnej zorganizowała zbiórkę na rzecz dziesięciolatki. Knurowska cukiernia „Siódme Niebo” trafiła w sedno pomysłem, by 1 maja uczynić dniem dla Zuzi. Tego dnia ponad 3 tys. osób odwiedziło cukiernię, a wszystko, co wydały, zasiliło konto dziewczynki. Już wiadomo, że zbiórka pod hasłem „Zuzia idzie na wojnę z białaczką!” przyniosła owoce – według informacji na stronie fundacji Siepomaga, pieniądze potrzebne na lek już zostały zebrane! Jednak pomoc nadal się przyda. Każdy, kto chce miło spędzić czas, jednocześnie pomagając, może zarezerwować sobie piątkowe popołudnie. 11 maja od godz. 16.00 do 20.00.  przed Domem Kultury w Szczygłowicach, na scenie Schody MOSiR Knurów, odbędzie się festyn dla Zuzi. „Zuzia od kilku lat uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez nasz Dom Kultury. Wystąpią zespoły Centrum Kultury, orkiestra KWK Knurów, knurowscy artyści. Na tych, którzy wybiorą się na imprezę, czeka wiele niespodzianek. W wojnie z białaczką może na nas liczyć” – czytamy na fanpage’u Domu Kultury. Zachęcamy Czytelników, by przyłączyli się do grona wspierającego Zuzię i by mocno trzymali kciuki. 
MiNa

wstecz