Dzisiaj jest Sobota 17 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Droga na finiszu

Już wkrótce życie kierowców w Knurowie wróci do normy – modernizacja części ulicy 1 Maja dobiega końca 
Remont obejmujący odcinek drogi między skrzyżowaniami z Wilsona i Kosmonautów siłą rzeczy wymagał wprowadzenia objazdów i nieco utrudnił jazdę zmotoryzowanym i spacery przechodniom. Jednak lada dzień i jedni, i drudzy będą mogli ocenić (i docenić) efekty tej inwestycji. Nowa nawierzchnia, lewoskręt z ul. 1 Maja w ul. Kazimierza Wielkiego, na którego brak kierowcy narzekali, a także wyremontowany chodnik i ścieżka rowerowa, przebudowane oświetlenie w okolicy skrzyżowań z ulicami Kazimierza Wielkiego i Dąbrowskiego – takie efekty przynosi dobiegająca końca modernizacja. Pierwotnie wykonawca miał na nią czas do 16 lipca br, jednak, jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych, z uwago na okoliczności, które wystąpiły na terenie budowy, termin zgłoszenia do odbioru został przesunięty na 27 lipca. Potem przyjdzie czas na dopełnienie formalności związanych z odbiorem, które jednak do połowy sierpnia powinny zostać zakończone. 
Nasi Czytelnicy zastanawiali się, czy asfalt widoczny na remontowanej drodze – dość ciemny i szorstki – jest już tą właściwą nawierzchnią, czy też pojawi się na niej jeszcze jedna warstwa. Jak dowiedzieliśmy się w ZDP, kolejnych warstw nie będzie, a wszystko jest tak, jak być powinno.
- Jest to specyficzna warstwa ścieralna z masy SMA – informuje zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Gliwicach, Aleksandra Wielgosz. – Jest bardzo wytrzymała, powinna wytrzymać lata. Obecnie odchodzi się od nawierzchni bitumicznych na właśnie na rzecz SMA.
Koszt inwestycji to około 2 388 000 zł, z czego większa część pochodzi z budżetu powiatu gliwickiego (ul. 1 Maja to część drogi powiatowej), zaś niemal 600 000 zł pochodzi z budżetu Knurowa (miasto zgodziło się współuczestniczyć w pokryciu kosztów modernizacji). 
bw, MiNa

Galeria

wstecz