Dzisiaj jest Wtorek 20 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Kłopot z parkowaniem

Jakiś czas temu mieszkańcy bloku przy ul. Floriana 4 skarżyli się, że urzędnicy i pracownicy firm z biurowca przy ul. Szpitalnej notorycznie zajmują ich miejsca parkingowe. Po naszej publikacji rozdzwoniły się telefony...

Przypomnijmy. Mieszkańcy bloku przy ul. Floriana, powołując się na prawo własności (należy do nich większa część przyblokowego parkingu), domagają się od urzędników i pracowników firm respektowania znaków.
- (...) Po powrocie z pracy nie mamy możliwości zaparkowania swoich samochodów - czytamy w e-mailu do redakcji. - Pomimo wielokrotnego zwracania im uwagi jest to całkowicie ignorowane. Zarządca budynku, pomimo licznych interwencji lokatorów, bagatelizuje ten problem.
Zbulwersowani mieszkańcy zapowiedzieli podjęcie kroków prawnych, zmierzających do rozwiązania problemu.
Wywołany do tablicy dyrektor Miejskiego Zespołu Gospodarki Lokalowej i Administracji, Mieczysław Kobylec, nie zgadza się z zarzutami mieszkańców.
- Były u mnie dwie panie, którym wytłumaczyłem, że nic w tej sprawie nie mogę zrobić - mówi. - I, żeby była jasność, wcale sprawy nie bagatelizuję. Proponowałem, by przy ul. Szpitalnej wybudować, nie - jak to jest w planie - 70 miejsc parkingowych, tylko 150!
Dyrektor uważa argument o braku miejsc postojowych po powrocie z pracy za wydumany.
- Jeśli urząd pracuje do 15.30, to po tej godzinie samochody pracowników odjeżdżają - podkreśla, zapominając o środzie, kiedy magistrat pracuje do 17.30.
Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja przy ul. Floriana 4. Cały przyblokowy parking, a także te przyległe zastawione są samochodami.
- Pan przyjdzie po 15.30, to zobaczy, kto stąd będzie odjeżdżał - proponuje mieszkanka, pragnąca zachować anonimowość. - Czy Straż Miejska nie widzi tych aut stojących na zakazie? Dyrektor jest wielce urażony listem, który ktoś do was wysłał, ale czy my, mieszkańcy, nie mamy racji?
Być może problem rozwiąże planowana w przyszłym roku budowa 73 miejsc parkingowych na błoniach. To powinno zadowolić klientów i najemców biur przy ul. Szpitalnej, którzy - jak na razie - muszą szukać wolnych miejsc w osiedlowych uliczkach.
- Jeśli potrzeby będą większe, rozważymy rozbudowę parkingu o kolejne miejsca - mówi naczelnik wydziału Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miasta, Ewa Szczypka.
/g/ 


Galeria

wstecz