Dzisiaj jest Czwartek 19 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

To będzie fajna strefa dla aktywnych

30-arowy obszar zostanie zagospodarowany – z pewnością ku zadowoleniu dzieci i młodzieży. Rodzicom przemiana też się spodoba. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, efekt ujrzymy w połowie wakacji...

„Zagospodarowanie placu szkolnego przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 4” – to oficjalne miano inwestycji, którą samorząd Knurowa zamierza zrealizować w najbliższych miesiącach.
Zakres jest całkiem spory. Przewidziano budowę boiska do koszykówki i siatkówki, placu do nauki jazdy na rowerze, trybun dla widzów imprez szkolnych, siedzisk terenowych i miejsc do rekreacji ruchowej, m.in. placów do treningu streetballa, szachów terenowych i sprzętu do workout.
Boiska zostaną otoczone ogrodzeniem o wysokości 4,8 m. Będą mieć nawierzchnię poliuretanową, przepuszczalną dla wody. Nawierzchnię asfaltobetonową otrzyma plac do nauki jazdy na rowerze.
Zaprojektowano trzy wyspy ziemne. Tereny zielone wokół obszaru sportowo-rekreacyjnego zostanie poddany rekultywacji (spulchnione, wyrównane i obsiane trawą).
 W północno-wschodniej części placu zostanie usadowiona niewielka trybuna. Przewidziano też stojaki dla 10 rowerów.
Jako element wyposażenia placu ujęto również tymczasową scenę z zadaszeniem (wymiary: 8 x 4 m, wysokość: 4 m).
Miasto – poprzez Miejskie Centrum Edukacji – ogłosiło przetarg mający wyłonić wykonawcę. Przed kilkoma dniami postępowanie zostało rozstrzygnięte. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Bellsport z Bytomia. Swoje usługi wyceniła dokładnie na 1 147 680 zł i 86 groszy (o ponad 330 tys. zł mniej niż konkurencja).
Podpisanie umowy przewidziano pod koniec stycznia. Prace mają się rozpocząć w kwietniu. Wykonawca będzie mieć 14 tygodni na uporanie się z zadaniem. Inwestycja zostanie objęta siedmioletnią gwarancją.
/bw/
Wizualizacje: archiwum MC

Galeria

wstecz