Dzisiaj jest Czwartek 19 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Więcej miejsc dla przedszkolaków

Planowana modernizacja z pewnością ucieszy rodziców najmłodszych dzieci: w budynku Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 powstanie przedszkole
Reforma szkolnictwa wymusiła na rządzących gminą zmiany z funkcjonowaniu placówek. Od września 2019 roku uczniów w szkołach, administrowanych przez samorząd, będzie mniej, a to oznacza więcej miejsc w budynkach. 
- Oczywiście przestrzeń jest mile widziana, ale jej nadmiar to duża nieroztropność, zwłaszcza, że mieszkańcy oczekują  zwiększenia liczby miejsc w miejskich przedszkolach – tłumaczy Anna Misiura, dyrektor Miejskiego Centrum Edukacji. 
Szczególnie zastanawiano się, co zrobić z budynkami po wygaszanych gimnazjach.  Po przeprowadzeniu analizy demograficznej MCE zadecydowało o przeprowadzce uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 6 do dawnego Miejskiego Gimnazjum nr 2 przy ul. Batorego. A co z budynkiem MSP-6?
- Będzie dostosowany do potrzeb dużego i nowoczesnego przedszkola – tłumaczy dyrektor Misiura. 
Pomysł zaakceptowali radni i zabezpieczyli na ten cel środki finansowe. 
Aby zdążyć przed rozpoczęciem roku szkolnego, kilka dni temu ruszyły postępowania przetargowe. Trwają poszukiwania wykonawcy I etapu prac, który obejmie remont kuchni wraz zapleczem socjalnym.
- Jeśli uda się go wyłonić, to remont ruszy jeszcze przed wakacjami – dodaje Anna Misiura. - Wkrótce będzie też ogłaszany przetarg na remont II piętra, ale ten zakres robót jest przewidziany na okres przerwy wakacyjnej.
Po modernizacji budynek MSP-6 zmieni się nie do poznania. Sale, korytarze oraz przestrzeń wokół szkoły będą dostosowane do potrzeb przedszkolaków, również tych niepełnosprawnych. W planach jest wydzielenie jadalni oraz pomieszczeń na szatnie i gabinety (logopedy, intendenta, psychologa i pedagoga, pokój nauczycielski), budowa windy towarowej do transportu posiłków na wyższe piętra, remont sanitariatów, a także przebudowa dwunastu sal dla maksymalnie 300 dzieci.  Przedszkolaki ucieszą się również z wyremontowanej sali gimnastycznej oraz zadaszonego placu zabaw. Wokół przedszkola pojawi się więcej zieleni oraz zabawowych pagórków. 
Oprac. jb
wizualizacje: arch. MCE 

Galeria

wstecz