Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Pacjenci mogą wybierać

Kilka tygodni temu wieść krążąca wśród pacjentów szczygłowickiego „okrąglaka” o rzekomym zamknięciu przychodni mocno niektórych niepokoiła. Obawy okazały się niepotrzebne – wygląda na to, że pacjenci będą mieć w czym wybierać
Mieszkańcy Szczygłowic są przyzwyczajeni, że w budynku przy ul. Parkowej 1 działa przychodnia Fundacji Unia Bracka. Tak było tylko do końca kwietnia. 
- Od 1 maja usługi dla pacjentów korzystających dotychczas ze szczygłowickiej lecznicy są świadczone w Przychodni Brackiej przy ul. Dworcowej 3 – informuje kierownik zespołu ds. marketingu Fundacji Unia Bracka, Paulina Pitrowska.
Wbrew niepokojom płynność w usługach dla pacjentów zostanie zachowana. Kartoteki szczygłowickich pacjentów zostały przetransportowane na Dworcową. Tam została przeniesiona zarówno podstawowa opieka zdrowotna, pediatria, jak i rehabilitacja (włącznie ze sprzętem rehabilitacyjnym). Według zapewnień kierownictwa przychodni, także lekarze przyjmujący  dotąd w Szczygłowicach będą przyjmować pacjentów w nowym miejscu.
To nie wszystko. Mamy też dobrą wiadomość dla tych pacjentów, którzy obawiali się, że dojazd do nowej siedziby przychodni będzie dla nich uciążliwy. Wygląda na to, że i w „okrąglaku” już wkrótce będzie działać przychodnia pod nowym szyldem. Póki co, wszystko jest na etapie rekrutacji i umów, jednak na otwarcie placówki nie trzeba będzie długo czekać. – Przychodnia powinna zacząć działać najpóźniej 1 lipca, a jeśli się uda, to wcześniej – zapowiada właściciel nieruchomości, Lucjan Matera. 
Na razie wiadomo, że większość personelu zatrudnionego dotąd w „okrąglaku” nadal będzie pracować w tym samym budynku. Pewne jest też, że na dobry początek w Szczygłowicach będzie działać podstawowa opieka zdrowotna. Co poza tym? Więcej szczegółów będzie można poznać już za parę tygodni.
MiNa

wstecz