Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

No i się doigrali...

W sobotni wieczór patrol Straży Miejskiej udał się w rejon ul. Parkowej w „związku z zanieczyszczeniem miejsca publicznego przez mężczyznę”
Na miejscu mundurowi dostrzegli nastolatka biegającego po parku w koszulce z krótkim rękawem, którego zachowanie dało im podstawy do podejrzeń, że jest pod wpływem alkoholu. Młodzian nie okazał się przesadnie skłonny do współpracy z funkcjonariuszami. Wprowadził ich w błąd co do swojej tożsamości. W tej sytuacji strażnicy wezwali patrol Policji. 
Niebawem wyszło na jaw, że chłopak ma 16 lat. Co więcej, pil alkohol udostępniony mu przez 20-letniego, a więc dorosłego w świetle prawa, „sprawcę zanieczyszczenia”, który w międzyczasie sam podszedł do funkcjonariuszy. Udostępnianie alkoholu nieletnim jest przestępstwem, toteż mundurowi wszczęli stosowną procedurę. To nie spodobało się ani dorosłemu, ani nieletniemu. Sytuacja się zaogniła. Prym wiódł 20-latek.
- Mężczyzna zaczął używać słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym – informuje Straż Miejska. Awanturnika utemperował dopiero mandat karny. Trafił też na knurowski komisariat.
Na tym jednak sprawa się nie kończy. Dorosły odpowie jeszcze za udostępnienie alkoholu nieletniemu (grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności), a młodzian też będzie się musiał tłumaczyć z niezgodnego z prawem zachowania...
/bw/

Galeria

wstecz