Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu
Optymiści twierdzą, że od nowego sezonu seniorzy znowu cieszyć się będą ze strzelonych bramek.  Foto: Piotr Skorupa

Nowe otwarcie Concordii

Potwierdziły się wcześniejsze - nieoficjalne - informacje o powstaniu dwóch nowych klubów piłkarskich. Na sportowej mapie miasta pojawiły się: Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia, a także Knurowski Klub Sportowy Concordia.


Ucieczka przed długiem
O złej sytuacji finansowej Klubu Sportowego Concordia pisaliśmy wielokrotnie. Podejmując ten temat narażaliśmy się na krytykę. Niektóre osoby blisko związane z tym klubem były przeciwne ujawnianiu wręcz patologicznych praktyk na łamach Przeglądu Lokalnego. Obecna sytuacja w klubie z ulicy Dworcowej pokazuje, że dzieje się tam naprawdę źle. I niewykluczone, że niebawem KS - tak, jak wcześniej GKS - ze względu na długi zostanie poddany procesowi likwidacji. 
Uciekając przed długami utworzono nowe kluby, by z czystą kartą prowadzić działalność piłkarską. 

MKS 
Inicjatorem powstania Młodzieżowego Klubu Sportowego Concordia był Zbigniew Matuszek, który w czasie rundy jesiennej przejął w Klubie Sportowym funkcję koordynatora do spraw szkolenia młodzieży. Wcześniej pan Zbigniew był trenerem seniorów KS Concordia. Jest również byłym piłkarzem knurowskiego klubu.
- MKS powstał po to, by oddzielić młodzież od seniorów - informuje Zbigniew Matuszek. - Podobnie szkolenie dzieci funkcjonuje w innych miastach. By daleko nie szukać, za przykład można podać Rybnik, gdzie jest młodzieżowy RKP i seniorski ROW. 
Nie ukrywam, że moim celem jest również reaktywowanie drużyny seniorów, ale nie pod szyldem MKS. Zespół seniorów mają tworzyć zawodnicy, którzy po wycofaniu Concordii z 4. ligi zostali wypożyczeni do innych klubów, a także wychowankowie. 
Rolę prezesa Młodzieżowego Klubu Sportowego pełni Mariusz Jankowski. Wiceprezesem jest Zbigniew Matuszek, a członkiem zarządu Dawid Zakrzewski. 

KKS
Knurowski Klub Sportowy chce prowadzić trzy sekcje: kobiet, oldbojów i futsalu. 
- Jesteśmy po poważnych rozmowach z wieloma osobami. Spotkanie założycielskie odbyło się w listopadzie ubiegłego roku - informuje Mirosław Czech, przewodniczący KKS-u. - Nasz klub posiadać będzie osobowość prawną, co powinno nam ułatwić m.in. pozyskiwanie środków finansowych i współpracę ze sponsorami. 
Zarząd KKS-u tworzą: Mirosław Czech (przewodniczący), Marek Wiercioch (wiceprzewodniczący), Dariusz Flis (wiceprzewodniczący), Joanna Szulc (skarbnik), Agnieszka Fliszkiewicz (członek zarządu). Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej jest Dariusz Szkatuła, a członkiem - Bartłomiej Flis. 

Pięć razy Concordia 
- Do końca stycznia odbędzie się oficjalne przekazanie drużyn dziecięcych i młodzieżowych, a także zespołu kobiet do nowych klubów - powiedział nam Wojciech Górka, prezes Klubu Sportowego Concordia. I dodaje, że bierze pod uwagę, iż latem dojdzie do ponownego zgłoszenia seniorów do rozgrywek. 
- Wszystkie te zabiegi należy nazwać swego rodzaju restrukturyzacją - kontynuuje prezes KS. - Pierwszym jej sygnałem było wycofanie seniorów, kolejnym są nowe kluby, które pozwolą młodzieży i sekcji kobiet funkcjonować bez finansowego balastu związanego z wcześniejszą działalnością zespołu seniorów. 
Cała ta sytuacja może się wydawać skomplikowana, ale prawda jest taka, że w Knurowie mamy obecnie pięć klubów, które mają w nazwie „Concordia”. Są to: Górniczy Klub Sportowy (od kilku lat w likwidacji), Klub Sportowy, Bokserski Klub Sportowy i wspomniane wcześniej dwa nowe, czyli Młodzieżowy Klub Sportowy oraz Knurowski Klub Sportowy.
PiSk / Foto: Piotr Skorupa

wstecz