Dzisiaj jest Czwartek 19 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Nowosielscy od A do Z

Kilka miesięcy temu w identyczny sposób przedstawili się na naszych łamach państwo Guzerowie. Dzisiaj pora poznać rodzinny alfabet Nowosielskich. 3, 2, 1, startujemy...


A jak AGATA
Córka  Roberta  i  Małgorzaty. 
Pierwsze  kroki  w  sporcie  stawiała trenując aikido. Aktualnie można ją zobaczyć na licznych występach knurowskiej grupy mażoretek.

B  jak BRACIA
Robert, Tomek, Łukasz. Od dziecka z pasją do sportu, i z ambicjami. Wiemy, że w każdej sytuacji możemy na sobie polegać. Zawsze razem, na dobre i na złe.

C  jak CONCORDIA
Od  najmłodszych  lat,  jesteśmy związani  z  tym  klubem.  W  naszej rodzinie o Concordię „otarli” się prawie wszyscy. Jako ostatni grali w niej Michał i Sabina, a trenerem wciąż  jest Tomasz.

D  jak DRUŻYNA
Zaczęło się od AC Milan, później kolejno Marho, Sedtex. W tych drużynach zdobywaliśmy najwięcej sukcesów na knurowskim podwórku i na arenie ogólnopolskiej.

E  jak EL CLASICO
Zawsze  wywołuje  w  nas  wiele emocji, różnimy się co do sympatii obu drużyn, jednak w tych emocjach jest  piękno  takich  spotkań.  Takie mecze  oglądamy  razem,  w  gronie rodzinnym.

F  jak FUTBOL
Jedno z ważniejszych i często wypowiadanych słów w naszej rodzinie. Hobby, miłość,  pasja zaszczepiona przez rodziców.

G  jak GRZEGORZ
Tata, dziadek, głowa rodziny, człowiek z wielkim poczuciem patriotyzmu. Jeden z niewielu na Śląsku kibic stołecznej Legii. Właśnie dzięki niemu sport w naszej rodzinie odgrywa dużą rolę.

H  jak HALÓWKA
Po przenosinach z boisk asfaltowych i trawiastych do hali zaczęliśmy zdobywać cenne doświadczenia co zaowocowało  m.  in.  zwycięstwem w bardzo prestiżowym (jak na tamte czasy) turnieju radia Flash, trzecim miejscem w halowych mistrzostwach Polski w Jaworznie, drugim miejscem w HPM w Gdańsku.

I  jak IMPREZY
Nie samą pracą i sportem żyjemy. Imprezy są nieodzowną częścią naszego życia. Lubimy się dobrze bawić, w gronie rodzinnym i nie tylko.

J  jak JAKUB
Syn Tomasza i Danuty. Pierwsze kroki stawiał w APN Knurów, następnie kontynuował swoją przygodę w Concordii Knurów. Jako pierwszy z młodszego pokolenia dołączył do zespołu taty i wujków (Vevitax Gumiland).

K  jak KNURÓW
Z Knurowem jesteśmy związani od kilkudziesięciu lat. Choć mama pochodzi z Dolnego Śląska, a tata z woj. mazowieckiego, los (kopalnia) chciał, że wychowaliśmy się i mieszkamy w Knurowie. Dzięki możliwości, jakie dawało nam to miasto, mogliśmy podnosić swoje umiejętności i starać się promować Knurów.

L  jak LICZBA
Od  początku  gry  w  Miejskiej Lidze Piłki Nożnej Halowej udało nam się zdobyć ponad 520 bramek, to chyba najlepszy rodzinny wynik w  Knurowie  i  z  pewnością  jeden z lepszych w regionie.

Ł  jak ŁUKASZ
Tata  Pauliny.  Początki  gry  na hali wiązał z piłką ręczną, trenując w klasie sportowej MSP-1. Dołączył do braci Roberta i Tomka w drużynie Sedtex przed MP w Gdańsku. 
Jako jedyny z rodziny bramek nie strzelał, a bronił.

M  jak MICHAŁ, MAŁGORZATA
Michał  syn  Roberta  i  Małgorzaty. Nie miał większego wyboru widząc rodzinną pasję do sportu.
Rozpoczął  grę  w  APN,  później była Concordia, a już w niedalekiej przyszłości?
Małgorzata żona Roberta. Trenowała piłkę ręczną w klasie sportowej  w  „Jedynce”  (piękny  czas knurowskiego  szczypiorniaka). Obecnie  kibic,  kobieta  aktywnie spędzająca wolny czas np. rower, fitness.

N  jak NARTY
Ferie zimowe to zawsze aktywny wypoczynek. Uwielbiamy jeździć na nartach. Nie przeszkadzają nam duże kolejki, ceny na polskich stokach czy korki na „zakopiance”. 
Ważne, że razem spędzamy czas.

O  jak OJCZYZNA
Wychowani  w  patriotyzmie, szacunku do Ojczyzny. Przy każdej nadarzającej  się  okazji  jeździmy kibicować naszym drużynom narodowym.

P  jak PAULINA
Córka  Łukasza  i  Katarzyny. Przez  kilka  lat  trenowała  aikido w Knurowie. Ma duży talent plastyczny,  lubi  muzykę,  uwielbia śpiewać.

R  jak ROBERT
Mąż Małgorzaty. Grał w Concordii, w Przyszowicach, a nabyte doświadczenie z dużych boisk przyniosło bardzo pozytywne rezultaty. 
Typowy napastnik, bardzo skuteczny na boisku i w życiu prywatnym. 
Pałeczkę po Robercie przejmuje syn Michał grając na tej samej pozycji. 

S  jak SABINA
Córka Tomasza i Danuty. Wraz z  dwiema  kuzynkami  trenowała aikido, następnie jej ambicja i chęć rywalizacji skierowały ją do kobiecej drużyny Concordii. Miała okazję zagrać w drużynie pod wodzą swojego taty.

T  jak TERESA i TOMASZ
Teresa,  szyja  rodziny,  która bardzo  skutecznie  kręci  głową. Stały kibic swoich dzieci i wnuków. 
Kibicuje Górnikowi Zabrze, bardzo często z trybun stadionu. 
Tomasz, mąż Danuty. Wychowanek  Concordii.  Duży  talent, jednak trapiony kontuzjami. Swoje doświadczenie i wiedzę przekazuje teraz jako trener Concordii. Warto dodać, że to „ulubieniec wszystkich arbitrów”.

U  jak UKŁON
Ukłon  w  kierunku  trenerów, którzy poświęcili nam czas i swoją wiedzę. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich, ale dziękujemy Piotrowi Królickiemu, Waldemarowi Waleszczykowi, Zbigniewowi Matuszkowi,  Mirkowi  Gmyzowi, Janowi Korepcie, Michałowi Wachowiczowi  i  wszystkim,  którzy dokładali  nawet  małe  cegiełki w naszym sportowym rozwoju.

W  jak WOJTEK
Syn  Tomasza  i  Danuty.  Najmłodszy z „klanu” Nowosielskich. Zaczyna  swoją  zabawę  z  piłką w  Piłkarskim  Przedszkolu  Górnika  Zabrze.  Można  już  śmiało powiedzieć,  że  niedaleko  pada jabłko od jabłoni.

Z  jak ZAKOŃCZENIE
Na zakończenie chcemy podziękować za docenienie naszej rodziny. Jesteśmy bardzo zadowoleni i cenimy to, że ktoś widzi naszą działalność i zaangażowanie w sport. 
Za otrzymaną nagrodę „Sportowej Rodziny Roku” jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Opracował Piotr Skorupa / Foto: Bogusław Wilk

wstecz