Dzisiaj jest Poniedziałek 20 listopada 2017
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Pamiętają o Mistrzu

Już po raz trzeci odbył się miting lekkoatletyczny im. Emila Kiszki, który przed laty był zawodnikiem Unii Krywałd i reprezentantem Polski. 
Areną zmagań młodych lekkoatletów był kompleks sportowy przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6 w Knurowie, gdzie rywalizowano w biegach, pchnięciu kulą i skoku w dal. 
Miting zgromadził nie tylko uczniów szkół z terenu powiatu gliwickiego, ale i byłych lekkoatletów i trenerów w osobach Sylwii Polak, Mariana Płaszczyka i Bernarda Sładka. Do tego grona można też dodać obecnego starostę powiatu gliwickiego Waldemara Dombka, który w czasie otwarcia imprezy podkreślił wspaniale funkcjonującą przed laty sekcję w Krywałdzie i poinformował, że już niebawem w Knurowie powstanie nowy obiekt lekkoatletyczny przy liceum. 
Konkurencje tworzące „królową sportu” będzie można uprawiać również na innym powstającym obiekcie przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 7 o czym wspomniał wiceprezydent Knurowa, Piotr Surówka. 
W uroczystym otwarciu tegorocznego mitingu brała udział orkiestra dęta kopalni Knurów, a sprawami organizacyjnymi zajmował się m.in. wieloletni knurowski trener i nauczyciel, Stanisław Rudzki. 
PiSk / Foto: Piotr Skorupa

Wyniki: 
- skok w dal chłopcy:
1.Kamil Garbacik (ZSIJP) - 5,85m
2.Kamil Antoniewicz (ZSZ2) - 5,56m
3.Szymon Wrzeciono (ZSMK Pyskowice) - 5,41m
- skok w dal dziewczęta 
1.Patrycja Hruzik (ZSZ2) - 4,68m
2.Annika Geitz (ZSIJP) - 4,38m
3.Paulina Biskup (ZSIJP) - 4,34m
- pchnięcie kulą chłopcy
1. Wojtek Czarkowski (ZSZ2) - 10,85m
2. Filip Kolorz (ZSIJP) - 10,81m
3. Przemysław Szpakowski (ZSIJP) - 10,30m
- pchnięcie kulą dziewczęta 
1.Małgorzata Kowaliszyn (ZSZ2) - 9,24m
2.Wiktoria Ptaczek (ZSIJP) - 8,15m
3.Justyna Długosz (ZSZ2) - 7,90m
- 100m chłopcy
1. Sebastian Wieczorkiewicz (ZSZ2) - 11,24s
2. Marcel Materla (ZSMK Pyskowice) - 11,74s
3. Patryk Kowaliszyn (ZSZ2) - 11,75s
- 100m dziewczęta
1.Patrycja Hruzik (ZSZ2) - 13,35s
2.Wiktoria Bała (ZSIJP) - 13,79s
3.Aurelia Chrupek (LO Knurów) - 14,04s
- sztafeta 4x0,5 okrążenia chłopcy
1.ZSZ2 Knurów - 57,12s (Daniel Kacprzak, Patryk Kowaliszyn, Sebastian Wieczorkiewicz, Kamil Antoniewicz) 
2.ZSIJP Knurów LO - 59,59s (Aleksander Bralich, Patryk Grzegorzyca, Paweł Polak, Karol Reginek)
3.ZSIJP Knurów Technikum - 59,74s (Sebastian Dmowski, Mateusz Jeleniewicz, Szymon Niewiadomski, Rafał Rembalski)
- sztafeta 4x0,5 okrążenia dziewczęta 
1.ZSZ2 Knurów - 1,06,44 (Patrycja Hruzik, Martyna Bartosik, Justyna Długosz, Sonia Biedrowska)
2.ZSIJP Knurów Technikum - 1,06, 55 (Wiktoria Bała, Annika Geitz, Angelika Mandziej, Paulina Ponikiewska)
3.ZSMK Pyskowice - 1,16,02 (Wiktoria Zygmunt, Aleksandra Świderska, Anna Sopała, Angela Żołnowska) 
- sztafeta 4x1 okrążenie chłopcy
1.ZSIJP Knurów LO - 1,53,75 (Kamil Brachaczek, Mateusz Malinowski, Daniel Nykiel, Grzegorz Suchanek)
2.ZSMK Pyskowice - 1,53,91 (Piotr Wejner, Szymon Wrzeciono, Grzegorz Bremora, Denis Broncel)
3.ZSZ2 Knurów - 1,58,24 (Dominik Moździeż, Jarosław Wilczek, Krystian Marciniak, Krzysztof Żeno)
- sztafeta 4x1 okrążenie dziewczęta
1.ZSIJP Knurów LO - 2,21,81 (Adriana Czech, Paulina Bieniek, Jessica Pępek, Alicja Szczepanik)
2.ZSZ2 Knurów - 2,22,28 (Weronika Kręplewska, Paulina Jagła, Dominika Stokłosa, Karolina Adamczyk)
3.ZSMK Pyskowice - 2,32,34 (Sonia Kapek, Paulina Kołcan, Dominika Kalita, Karolina Przewoźna)
- bieg na 1 okrążenie chłopcy
1.Sebastian Wieczorkiewicz (ZSZ2) - 31,34s
2.Grzegorz Bremora (ZSMK Pyskowice) - 32,25s
3.Kamil Garbacik (ZSIJP Knurów) - 33,18s
- bieg na 1 okrążenie dziewczęta
1.Adrianna Czech (ZSIJP Knurów) - 42,96s
2.Paulina Jagła (ZSZ2 Knurów) - 43,74s
3.Weronika Kręplewska (ZSZ2 Knurów) - 43,79s
- bieg na 5 okrążeń chłopcy
1.Grzegorz Bremora (ZSMK Pyskowice) - 2,56,53
2.Łukasz Cieślik (ZSIJP Knurów) - 3,06,16
3.Patryk Orylski (ZSIJP Knurów) - 3,09,88
- bieg na 3 okrążenia dziewczęta
1.Paulina Bieniek (ZSIJP Knurów) - 2,09,88
2.Nikola Grosek (ZSZ2 Knurów) - 2,10,63
3.Jessica Pępek (ZSIJP Knurów) - 2,11,49
TC 


Galeria

wstecz