Dzisiaj jest Sobota 17 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Panie do mammobusu!

Bezpłatnie i bez wcześniejszych zapisów – w pierwszej dekadzie sierpnia będzie okazja do przebadania się pod kątem raka piersi
Warto dmuchać na zimne i skorzystać z okazji, bo przecież zdrowie jest bezcenne, a odpowiednio wczesna diagnoza może uratować życie. Oferta bezpłatnych badań jest skierowana do kobiet urodzonych w latach 1948-67. Pacjentkom w tym przedziale wiekowym, które są ubezpieczone w NFZ, przysługują bezpłatne badania co dwa lata. Organizator – Centrum Onkologii w Gliwicach – zaprasza szczególnie serdecznie panie z rocznika 1967, czyli te, które w tym roku kończą 50 lat (bez względu na miesiąc urodzenia).
Mammobus najpierw zawita do Gierałtowic. Będzie czekał na panie obok Restauracji Szmaragdowej (ul. Ks. Roboty 69), 1 i 2 sierpnia w godzinach 10.00-17.00, zaś 3 sierpnia od 8.30 do 15.30. 
W Knurowie ten specjalistyczny pojazd pojawi się 4 sierpnia. Zaparkuje przy sklepie Intermarché (ul. Szpitalna 42). Badania będą wykonywane 4 i 7 sierpnia w godzinach 8.30-15.30, a 8,9 i 10 sierpnia od godz. 10.00 do 17.00. 
Nie są konieczne wcześniejsze zapisy – można przyjść spontanicznie, w najbardziej wygodnym z proponowanych terminów. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz wyniki poprzednich badań, jeśli były one wykonywane poza gliwickim Centrum Onkologii. 
Warto nadmienić, że badania są wykonywane cyfrowym mammografem najnowszej generacji. Jak zapewniają organizatorzy, pozwala uzyskać najwyższą jakość obrazu stosując bardzo niską dawkę promieniowania. Jest jednym z zaledwie kilku oferujących tak wysoki standard badań. 
Zdjęcia wykonane w mammobusie zostaną następnie opisane przez minimum dwóch lekarzy z gliwickiego Centrum Onkologii, specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej. W przypadku wykrycia zmian w obrębie piersi Centrum zapewnia bezpłatną opiekę oraz dalsze niezbędne badania.
Więcej informacji można uzyskać pod nrem tel. 32 278 98 96, a także w intrenecie (www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/mammografia-w-mammobusie-coi).
oprac. MiNa
Foto: archiwum CO Gliwice

Galeria

wstecz