Dzisiaj jest Poniedziałek 23 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Pływać każdy może

Patrząc na sportową infrastrukturę Knurowa trudno się dziwić, że wiodącą - obok piłki nożnej - dyscypliną uprawianą przez najmłodszych jest pływanie. 
Dwie kryte pływalnie są miejscem, gdzie można się realizować zarówno rekreacyjnie, jak i prawie profesjonalnie. Odpowiedniemu szkoleniu młodego pływackiego narybku sprzyja nie tylko baza, ale i współpraca Sekcji Pływackiej TKKF Szczygłowice z Miejską Szkołą Podstawową nr 2. 

- Kilka lat temu zawarliśmy porozumienie na mocy, którego powstały w „Dwójce” tak zwane klasy pływające - przypomina Tomasz Rzepa, jeden z założycieli knurowskiej sekcji. - Jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni i odbywa się ona z korzyścią dla każdej ze stron. Największą frajdę mają oczywiście najmłodsi, czyli uczniowie szkoły i członkowie naszej sekcji, którzy dwa razy w tygodniu po 90 minut mają zajęcia na pływalni aQuaRelax. Ponadto wyróżniający się pływacy i jednocześnie, co, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności, mają zorganizowanych pięć treningów tygodniowo na basenie w Szczygłowicach. 

Warto również dodać, że plan lekcji jest tak ułożony, by zajęcia na basenie mogły się odbywać przed lub po lekcjach. 
W bieżącym roku szkolnym, w MSP-2 programem współpracy z sekcją pływacką są objęte cztery klasy (pierwsza, druga, trzecia i piąta). 

W ramach zajęć szkolnych zajęcia prowadzą: Dawid Stolarek i Mateusz Płowiec, a ponadto w kadrze trenerskiej sekcji pływackiej są Grzegorz Skopek, Ola Płowiec, Martin Bednarek i Sebastian Ciasto. 

Szkoleniem w Sekcji Pływackiej TKKF Szczygłowice jest objętych około 240 osób w wieku od 6 do 16 lat. Treningi odbywają się w 14 grupach. 
Zawodniczki i zawodnicy knurowskiej sekcji mają na swym koncie m.in. medale mistrzostw Polski i Śląska. Gro z nich reprezentuje również drużynę ratowniczą OM WOPR Knurów. A ci, którzy chcą jeszcze bardziej zintensyfikować uprawianie pływania przenoszą się do klubów z Gliwic, Radlina, Krakowa, Oświęcimia i Raciborza.  
PiSk / Foto: Tomasz Czarnecki

wstecz