Dzisiaj jest Niedziela 22 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Położna najlepsza na Śląsku

Marzena Langner – Pawliczek z knurowskiego szpitala jest trzecia w Polsce i pierwsza w województwie w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal 2017”!
Konkurencja w konkursie, organizowanym przez Akademię Maluch Alantan, była duża – wzięło w nim udział 427 położnych z całego kraju. Internetowe głosowanie trwało do końca ubiegłego roku. Położna z knurowskiej lecznicy zebrała w nim 827 głosów, co dało jej pierwsze miejsce w województwie śląskim i zarazem trzecie wśród wszystkich uczestniczek. Panią Marzenę wyprzedziły tylko: zwyciężczyni – Monika Wójcik ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie i  Elżbieta Wójtowicz  z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Marzena Langner - Pawliczek od 29 lat jest związana z oddziałem ginekologiczno-położniczym w Knurowie. Znają ją także pacjentki poradni nr 5 w Knurowie, w której od 2015 roku pracuje jako położna środowiskowa.
Uroczysta gala konkursu odbędzie się w marcu w Warszawie. Póki co, najlepsze położne odbierają zewsząd płynące powinszowania. W środę, 10 stycznia Marzena Langer-Pawliczek na zaproszenie prezydenta Adama Ramsa odwiedziła Urząd Miasta Knurów, by przyjąć wystosowany przez niego list gratulacyjny. 
„Sukces ten jest także piękną promocją naszego miasta, świadczy o profesjonalnym, a zarazem przyjaznym podejściu personelu medycznego względem kobiet, jak i całych rodzin, w tym ważnym momencie oczekiwania narodzenia dziecka. Serdecznie gratuluję odniesionego sukcesu i życzę satysfakcji z wykonywanej pracy, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym” – napisał prezydent Rams.
W spotkaniu wzięli też udział prezes zarządu Szpitala w Knurowie Michał Ekkert, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Krzysztof Arabski oraz sekretarz miasta Piotr Dudło. 

MiNa

Galeria

wstecz