Dzisiaj jest Niedziela 22 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Pomysł zrodził się po kolacji wigilijnej

Najszybsze pokonanie maratonu dryblując piłką - to zadanie Dariusza Kołodziejczyka na 22 kwietnia br. 

Dariusz Kołodziejczyk nie ma w swoim piłkarskim CV występów na ligowych boiskach, ale ma rekord Polski w żonglowaniu piłką. Niewykluczone, że niebawem w Krakowie dokona kolejnego wyczynu. 

- Było kilka pomysłów na poprawianie kolejnych rekordów, ale obecnie jestem na etapie przygotowań do projektu, który zrodził się w mojej głowie po wigilijnej kolacji - mówi 27-letni knurowianin. - Z racji tego, że lubię biegać i wyprawiać różne rzeczy z piłką, postanowiłem obie te dyscypliny połączyć i w efekcie spróbuję pobić rekord w najszybszym pokonaniu maratonu dryblując piłką. 
Mój pomysł zaakceptowali m.in. organizatorzy 17. PZU Cracovia Maraton i właśnie w czasie krakowskiego maratonu nastąpi próba pobicia tego rekordu.

Obecny rekord wynosi 3 godziny 29 minut 55 sekund, a ustanowił go Duńczyk Jan Schrøder La Caille. 
Zadaniem pana Dariusza będzie przebiegnięcie 42 kilometrów i 195 metrów dryblując piłką nożną po ziemi od linii startu do mety. 

- Zawodnik musi prowadzić piłkę blisko przy nodze, często zmieniając jej kierunek. Dalekie wysunięcia piłki do przodu i dobieganie do niej nie będą uznawane i będą podstawą do zdyskwalifikowania próby. Jeżeli zawodnik utraci kontrolę nad piłką, dryblowanie należy rozpocząć ponownie, dokładnie od miejsca, w którym przerwano drybling - czytamy w wytycznych. 

- O swoją formę jestem spokojny, ale ważne jest również to, by nie zawiodła technika, bo mój każdy pokonany metr trasy musi być rejestrowany kamerą - zdradza Dariusz Kołodziejczyk, który swój pierwszy maraton przebiegł (bez piłki) w 2014 roku w Rzeszowie. 

Jedna z prób generalnych przed występem w Krakowie już się odbyła na bieżni przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 6. Knurowianin biegł i dryblował piłką przez ponad 105 okrążeń. 
PiSk / Foto: Krzysztof Krzemiński / Foto: Patryk Kaniowski / Projekt: Przemysław Bernacki 

Galeria

wstecz