Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Przyjdź na koncert i pomóż

„Śpiewamy dla Marzeny” – pod takim hasłem w sobotę, w kościele Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się koncert charytatywny z udziałem artystów związanych z Knurowem. Wszystko po to, by wesprzeć Marzenę Kasprzyk w walce z nowotworem
37-letnia knurowianka, mama dwóch wspaniałych chłopców, walczy z nowotworem. Aby wygrać, potrzebuje pomocy. Dla pani Marzeny jedyną szansą na pokonanie choroby jest leczenie w Niemczech, nierefundowane przez NFZ. Nadzieją, że uda się sfinansować terapię, są ludzie, którzy włączą się do zbiórki na ten cel. Aby zachęcić do pomocy, w sobotę odbędzie się koncert, na którym wystąpią: Agnieszka Żyła, Agnieszka Bielanik-Witomska z zespołem Negew, Michał Gasz, Andrzej Lampert, Adam Sobierajski, Bartłomiej Kaszuba, Marcin Szumilas (organy) i Jackie Band Kwartet pod dyrekcją Jacka Żyły. Początek o godz. 19.00. Warto przyjść – aby posłuchać i pomóc. 
Pani Marzena walczy z nowotworem od prawie dwóch lat. Chorobaujawniła się w grudniu 2015 roku, tuż przed Bożym Narodzeniem. Knurowianka była wtedy w ciąży. Synka – zdrowego, cudownego, urodziła między jedną a drugą chemioterapią.  Wkrótce okazało się, że guz się powiększa,  konieczna była operacja. Pooperacyjną radioterapię pani Marzena zakończyła w październiku zeszłego roku. Jednak to nie był koniec walki – wiosną tego roku okazało się, że choroba miała przerzuty do płuc z węzłów chłonnych. 
Pojawiła się nadzieja – leczenie w Niemczech, jednak jest bardzo kosztowne (około 20 tysięcy złotych miesięcznie), a Narodowy Fundusz Zdrowia go nie refunduje. Rodzina i bliscy pomogli knurowiance rozpocząć terapię, jednak koszty jego kontynuacji przerastają  ich finansowe możliwości. Aby terapia była skuteczna, nie można jej przerwać. Marzena Kasprzyk liczy jednak na pomoc ludzi dobrej woli. Każdy z nas może pomóc, dokładając do potrzebnej sumy swoje „trzy grosze”.
MiNa

Galeria

wstecz