Dzisiaj jest Niedziela 25 lutego 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Robotnicy wrócili na ul. Zwycięstwa

Kilka dni temu, po ponad półrocznej przerwie, ruszyły prace na budowie ul. Zwycięstwa w Szczygłowicach Co było powodem przestoju?

Długo oczekiwana przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 924 na obrzeżach starych Szczygłowic ruszyła w lutym, by już pod koniec marca wyhamować i to na pół roku! Fakt ten nie uszedł uwadze okolicznych mieszkańców. Ostatnie ulewne deszcze sprawiły, że na nowo pojawiły się obawy związane z podtopieniami domostw. Zabrakło za to informacji, która wyjaśniłaby najbardziej zainteresowanym powody przestoju. Zwróciliśmy się więc z pytaniami do inwestora, Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
W odpowiedzi rzecznik prasowa spółki, Katarzyna Jabłońska-Bajer, tłumaczyła, że powodem wstrzymania prac była konieczność uzyskania przez wykonawcę zgody na zagospodarowanie odpadów (kamienia pokopalnianego), które mają być budulcem nowego nasypu oraz podbudową drogi tymczasowej.
- Po trwających blisko pół roku skomplikowanych procedurach administracyjnych taka decyzja została wreszcie wydana, w związku z czym wznowienie prac jest już możliwe - czytamy w wyjaśnieniu.
Rzeczniczka nadmieniła, że w czasie oczekiwania na decyzję odnowione zostały uzgodnienia związane z projektem organizacji ruchu, ponieważ minął ich dwuletni okres ważności. 
Do tej pory wykonawca przygotował jedynie teren inwestycji oraz wyciął drzewa kolidujące z nowobudowaną drogą. 
- Kolejnym etapem będzie przygotowanie drogi tymczasowej, a następnie zmiana organizacji ruchu, co umożliwi przejazd w obu kierunkach na remontowanym odcinku trasy - zdradza Jabłońska-Bajer.
Przekierowanie ruchu na tym fragmencie drogi pozwoli na rozbiórkę asfaltowej jezdni oraz niezbędne przebudowy sieci - jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z formowaniem nasypu nowej drogi (docelowo ma być podwyższona nawet o 5 m).
Zgodnie z zapewnieniami rzeczniczki roboty zostały wznowione kilka dni temu. Finisz wszystkich prac przewidziano na 26 sierpnia 2019 roku.

/pg/


  

wstecz