Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Rubinowy Książę oczarował widzów

W bajkach miłość jest możliwa, ale tylko wtedy, gdy bohaterowie znajdą w sobie odwagę, aby o nią walczyć. 27 maja Teatr „Bąbel” opowiedział historię pięknej księżniczki, która wyruszyła na koniec świata, by odzyskać ukochanego
Dziw nad dziwy! Jak to się stało, że znaleziony na brzegu rzeki rubin zamienił się w księcia? I dlaczego książę nagle znika wśród morskich fal? I skąd się wziął smok? Baśniowy świat „Rubinowego Księcia” oczarował dzieci, które z zapartym tchem śledziły to, co działo się na scenie Domu Kultury w Szczygłowicach. A nie brakowało momentów dramatycznych: książę dzielnie walczył ze smokiem, księżniczka Fatima przez swoją ciekawość straciła ukochanego. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło. Nieco odprężenia wprowadzał narrator, czyli ks. Tomasz Antczak, zachęcając dzieci do klaskania i wspólnego śpiewania. 
Przedstawienie „Rubinowy książę” wystawił Teatr „Bąbel”.  To coroczna tradycja teatru, który powstał z miłości do dzieci; z przekonania, że maluchom potrzeba pięknych opowieści. Spektakl od podstaw tworzą rodzice i nauczyciele z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Knurowie. Sami układają scenariusz, budują dekoracje i szyją kostiumy. Efekt? Zachwycający!

Więcej w papierowym wydaniu

Foto: Justyna Bajko

Galeria

wstecz