Dzisiaj jest Niedziela 22 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Seniorzy mają karty

Dobra wiadomość dla emerytów – w Knurowie można już odbierać Ogólnopolskie Karty Seniora. Uroczysta inauguracja  programu odbyła się w środę, 3 stycznia, w miejskim ratuszu
Zniżki przy zakupach, w restauracjach, hotelach, na pływalniach, u fryzjera... Korzyści z posiadania takiej karty jest mnóstwo. Pośrednią, a zarazem bodaj najistotniejszą z nich jest aktywizacja starszych osób. 
Program Miasto Przyjazne Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora, których pomysłodawcą jest Stowarzyszenie „Manko” z Krakowa, zachęcił knurowski samorząd do wprowadzenia lokalnej edycji akcji. Jej inauguracja miała miejsce 3 stycznia w sali sesyjnej ratusza, w której zebrali się przedstawiciele kół zrzeszonych w miejscowym oddziale Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. W uroczystości wzięli udział prezydent Adam Rams, zastępca prezydenta Piotr Surówka, sekretarz miasta Piotr Dudło, przewodniczący Rady Miasta Tomasz Rzepa, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Cisek-Sopel oraz prezes Stowarzyszenia „Manko” Marek Pilch.
Podczas spotkania prezydent Rams odebrał od prezesa Pilcha certyfikat „Miasto Przyjazne Seniorom”, a także wręczył pierwsze knurowskie Karty Seniora.
Od 4 stycznia każdy mieszkaniec miasta po „sześćdziesiątce” może sobie wyrobić taką kartę. Wystarczy zgłosić się do siedziby MOPS (ul. ks. Koziełka 2), wypełnić krótki wniosek, i okazać dokument tożsamości. 
MiNa
Więcej – w następnym numerze Przeglądu Lokalnego.

Galeria

wstecz