Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Skazani na futsal

Kiedy pod koniec września 1990 roku na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 rozegrano pierwsze mecze Knurowskiej Ligi Piątek Piłkarskich, Piotr Rolnik i Zbigniew Kuśmierz mieli po 21 lat, a Robert Kasiński i Krystian Kijak po 16. 
Od tego czasu rozgrywki przeniosły się z asfaltowych boisk do szczygłowickiej hali,  zmieniły nazwę najpierw na Miejską Ligę Piłki Nożnej Halowej, a potem na Knurowską Ligę Futsalu. Dzisiaj wspomnianą czwórkę piłkarzy łączy to, że po upływie przeszło 27 lat nadal grają w "małą kopaną" i bez ich udziału trudno sobie wyobrazić cotygodniowe relacje w naszej gazecie. 
Każdy z nich wystąpił w lidze blisko 500 razy, a gdyby zsumować ich strzeleckie osiągnięcia doszlibyśmy do liczby 1200 goli. 
Jakby tego było jeszcze mało, wspomnieni zawodnicy udzielają się również w Miejskiej Lidze Oldbojów, gdzie występują w tej samej drużynie, jaką jest ZZ Kadra. 
Już za dwa i pół roku liga halowa w Knurowie będzie obchodzić swoje 30-lecie i wypada wyrazić nadzieję, że tytanom futsalu wystarczy zdrowia, aby wspólnie świętować tę okrągłą rocznicę. 
Tekst i foto: Waldemar Jachimowski

wstecz