Dzisiaj jest Poniedziałek 23 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Taki trener to skarb

Kibicom piłki nożnej Kolumbia kojarzy się z rywalem „biało-czerwonych” na przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji. Paweł Bańczyk (jeden z trenerów w knurowskim Fight Clubie) ma z Kolumbią inne skojarzenia, bowiem wywalczył tam tytuł mistrza świata w Ju Jitsu Ne Waza w kategorii wagowej 85 kg. 

- Paweł stoczył w Colombia World Championship 2017 cztery pojedynki - relacjonuje Grzegorz Sobierajski, trener z FC Knurów. - Pierwszy rywal pochodził z Kazachstanu i musiał uznać wyższość Pawła już po 90 sekundach walki, gdy został poddany trójkątnym duszeniem z gardy. Drugą walkę z Boliwijczykiem także udało się zakończyć przed czasem, tym razem trójkątnym duszeniem z dosiadu. Trzeci pojedynek okazał się dla naszego trenera najcięższy, ale i tak Marokańczyk został pokonany na punkty. Ukoronowaniem całej wyprawy do Kolumbii była walka finałowa z Rasheedem Haidarem z Jordanii. Paweł triumfował w niej przed czasem dusząc swego przeciwnika zza pleców. 

Dodajmy, że w mistrzostwach świata wystąpił również inny trener FC Knurów - Jacek Bańczyk. On nie walczył jednak o medale, bowiem pełnił rolę sędziego. 
PiSk / Foto: prywatne

wstecz