Dzisiaj jest Wtorek 22 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

TBS tuż, tuż

3 lata temu Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Tarnowskich Górach zamierzało zbudować dwa TBS-y przy ul. Dworcowej. Dowiedzieliśmy się, że plan ten, bynajmniej, nie został odłożony ad acta
Potrzeby mieszkaniowe są w mieście ogromne i wciąż niezaspokojone, o czym wielokrotnie pisaliśmy. Z tym większą nadzieją 3 lata temu mieszkańcy przyjęli wiadomość Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Tarnowskich Górach o zamiarze wybudowania w Knurowie kolejnych dwóch TBS-ów. 
Bliźniacze budynki wielorodzinne zaplanowano przy ul. Dworcowej, w sąsiedztwie ul. Żwirki i Wigury i Pocztowej. W sumie będą w nich 34 mieszkania o powierzchni od 49,30 do 72,10 m². Domy będą podpiwniczone, a ich mieszkańcy będą mieć do dyspozycji komórki lokatorskie i dwa podziemne parkingi - każdy na 11 samochodów. Oprócz tego projektant przewidział też parking naziemny z 16 miejscami postojowymi. Będzie można do nich dojechać zarówno od ul. Dworcowej, jak i Pocztowej.
MTBS Tarnowskie Góry ma już komplet uzgodnień i pozwolenie na budowę. Niestety, pierwszy przetarg nie wyłonił wykonawcy robót.
- Zaproponowana cena przekraczała środki, jakie przeznaczyliśmy na tę inwestycję i warunki kredytowania - słyszymy w MTBS Tarnowskie Góry. - W najbliższych tygodniach ogłosimy nowy przetarg. Liczymy, że tym razem rozstrzygnie się on po naszej myśli. Wtedy budowa mogłaby ruszyć w drugim półroczu.
Przedstawicielka MTBS uspokaja, że nabór wniosków na mieszkania jeszcze się nie rozpoczął. Konkretna oferta trafi do wszystkich zainteresowanych w odpowiednim czasie.
/pg/

Galeria

wstecz