Dzisiaj jest Czwartek 19 kwietnia 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

To było granie w Fanie!

Dziś Światowy Dzień Radia. Warto przy tej okazji przywołać nie tak dawne przecież czasy, gdy na częstotliwości 88,1 MHz nadawało w Knurowie Radio Fan
Rozgłośnia nadawała od 3 stycznia 1997 roku do 13 lutego 2009 roku. Z miejsca podbiła serca słuchaczy z Knurowa i okolic. Reporterzy z żółtymi mikrofonami byli wszędzie tam, gdzie działo się coś ciekawego. Już w wakacje 1997 roku mieli okazję się wykazać, gdy do Knurowa nadeszła fala powodziowa. Dla wielu mieszkańców relacje Radia Fan były źródłem najświeższych informacji, ale nie tylko. W ramówce rozgłośni znalazło się miejsce dla list przebojów, koncertów życzeń, wywiadów z ciekawymi gośćmi czy audycji po naszymu, czyli po śląsku.
Przez studio przewinęło się mnóstwo ludzi, w tym prezenterów i reporterów. Dla wielu z nich była to trampolina do dalszej kariery w mediach, m.in. w RMF FM, TVN, Radiu Katowice, Radiu "Złote Przeboje"... Niedawno w felietonie dla "Pani" pisarz z Pilchowic, Szczepan Twardoch, wspominał swoją przygodę z knurowską rozgłośnią. 
Wymogi rynkowe sprawiły, że stację radiową odkupiła od miasta spółka Multimedia (wydawca m.in. RMF FM). Nowy właściciel miał nową wizję funkcjonowania stacji.
"Z przykrością i głębokim żalem informujemy, że po długoletniej i ciężkiej walce o moralność, wolność i prawdę przyszedł czas pożegnać RADIO FAN - lokalne radio Śląska! Pogrążeni w żalu - dziękujemy wszystkim słuchaczom za długoletnie zaufanie i lojalność! Za wszystkie wspaniałe chwile spędzone wspólnie na 88,1 FM. Do usłyszenia! Współpracownicy RADIA FAN" - gdy komunikat takiej treści pojawił się na stronie internetowej, słuchacze nie mogli uwierzyć.
Niedługo później na falach Fana zaczął nadawać RMF Maxxx Śląsk. 
Zmienił się profil stacji, a śląskie szlagiery ustąpiły miejsca muzyce dyskotekowej.

/-/

Galeria

wstecz