Dzisiaj jest Niedziela 18 marca 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Tournee przed rekordem

W Miejskich Szkołach Podstawowych nr 1, 2, 4, 6 i 9 odbyły się pokazy wielokrotnego rekordzisty Guinnessa w podbijaniu różnych piłek - Janusza Chomontka oraz pretendenta do rekordu - knurowianina Dariusza Kołodziejczyka. Była to zapowiedź próby ustanowienia Rekordu Guinnessa w parze, która odbędzie się 16 grudnia br. w Hotelu Protos w Knurowie.
Janusz Chomontek to niewątpliwa gwiazda w żonglowaniu. Urodził się 20 maja 1968r. w Szczecinku. Na początku swojej kariery był piłkarzem Gwardii Koszalin i Zawiszy Grzmiąca, później zajął się wyczynowo żonglowaniem. Sławę przyniósł mu rekord 35 tysięcy podbić piłki należący wcześniej do Diego Armando Maradony (7 tys.). Ma w swoim dorobku też m.in. rekord Guinnessa w podbijaniu piłki koszykowej z wynikiem 20.432 podbicia w ciągu 2 godzin, 11 minut i 3 sekund. 
Z kolei Dariusz Kołodziejczyk to rekordzista Polski w najdłuższym maratonie podbijania piłki nożnej bez przerwy (3 godziny i 11 minut) ustanowiony w tym roku 22 lipca w wielkopolskim Czeszewie. 
Tomasz Czarnecki / Foto: prywatne

wstecz