Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Treningi na Morzu Śródziemnym

Olek Szczygielski - nastolatek z Knurowa przygotowuje się do żeglarskich mistrzostw świata, które odbędą się latem w Gdańsku. 
W ramach owych przygotowań uczeń Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczył w zgrupowaniu w Hiszpanii skąd przesłał następującą informację, która została opublikowana na facebookowym koncie szkoły (pisownia oryginalna): 
- Serdeczne pozdrowienia ze zgrupowania treningowego żeglarzy w Hiszpanii.
Torrevieja przywitała nas słońcem i przyjazną żeglarską pogodą z umiarkowanym wiatrem, ale niestety dosyć zimną wodą. W ciągu jedenastu dni żeglarskie zmagania z wodą i wiatrem były poprzedzone codziennym porannym rozruchem, który przygotowywał nas do zmagania się z łódką wymagającą odpowiedniego manewrowania na wodach Morza Śródziemnego. Po pięciogodzinnym treningu na wodzie schodziliśmy zmęczeni, ale jednocześnie świadomi, że wysiłek może zaowocować w lipcu 2018, podczas udziału w mistrzostwach świata w klasie laser 4.7.
Poza działaniami sportowymi zwiedzaliśmy także urocze hiszpańskie miasteczka Murcji, które pozwolą mi zachować miłe wspomnienia o tegorocznych feriach.

PiSk / Foto: prywatne 

Galeria

wstecz