Dzisiaj jest Piątek 25 maja 2018
tel. 32 332 63 77 e-mail: redakcja@przegladlokalny.eu

Tropy prowadzą do Niemiec

Ktoś ukradł 91 gołębi pocztowych! Hodowcy z Wilczy ponieśli spore straty finansowe, o moralnych nie wspominając...
Złodziej (lub złodzieje) działał pod osłoną nocy. Zerwawszy kłódki włamał się do pomieszczeń gospodarczych i ukradł 91 gołębi. Straty właściciela ptaków to około 90 000 zł. Jak mówi pokrzywdzony hodowca, przestępca był świetnie wiedział, co kraść – wybrał same najlepsze czempiony. – Coś nam jeszcze zostało, mamy jeszcze gołębie lotowe, ale te najcenniejsze, jedne z najlepszych na świecie, straciliśmy – przyznaje załamany hodowca. 
To nie pierwsza kradzież gołębi, jakiej ofiarą padł hodowca z Wilczy. Do poprzedniej doszło w 2003 roku, była ona jednak mniej dotkliwa niż ta ostatnia. 
To także kolejny skok na gołębie, do jakiego doszło w tym roku. – Niedawno okradziono hodowcę z Prudnika – mówi poszkodowany z Wilczy. – Stracił między innymi olimpijczyka, w sumie straty wyceniono na jakieś pół miliona.
Nieoficjalnie mówi się, że tropy prowadzą do Niemiec.
Niestety, nie ma szans, aby gołębie skradzione z Wilczy, po wypuszczeniu z klatek, same powróciły do właściciela – to szczególne egzemplarze, przeznaczone tylko do rozpłodu. Jedyna nadzieja w działaniach policji, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.
MiNa 

wstecz